Vettel chciał wrócić do Red Bulla w 2021

Dr Helmut Marko stwierdził, że Sebastian Vettel pytał o powrót do Red Bulla w 2021 roku. Jaka była odpowiedź? Powrót jest już niemożliwy.

Vettelowi kończy się kontrakt z Ferrari w przyszłym roku i Niemiec najwidoczniej rozważa opcje. Wiele się mówi o tym, że jego obecny zespół nie będzie chciał z nim przedłużyć umowy. Sebastian ostatnio przebywał w austriackim ośrodku narciarskim Kitzbuhel, gdzie Red Bull organizował spotkanie ze swoimi kierowcami.

Oczywiście Vettel w poprzednich latach również odwiedzał to miejsce, więc nie jest to nic nadzwyczajnego. Marko powiedział Auto Bildowi, że czterokrotny Mistrz Świata zasugerował możliwość powrotu do Red Bulla podczas swojej ostatniej wizyty.

"Sebastian chciał się dowiedzieć, czy w 2021 roku będzie można do nas wrócić", powiedział Marko.

"Jest czterokrotnym mistrzem świata i ma pewne roszczenia finansowe, a ponieważ mamy nowy długoterminowy kontrakt z Maxem Verstappenem, który nie był tani, nie stać nas na drugiego takiego kierowcę."

Marko uważa, że jedyna szansa dla Vettela to pokonanie Leclerca w nowym sezonie. Wtedy Ferrari będzie miało o czym myśleć przed sezonem 2021.