Młodszy Leclerc w Akademii Kierowców Ferrari

Młodszy brat Charlesa Leclerca, Arthur, został potwierdzony jako jeden z dwóch nowych członków Akademii Kierowców Ferrari.

19-latek spędził ostatnie dwa lata, ścigając się w Formule 4. W 2018 roku zajął piąte miejsce w serii francuskiej, a w zeszłym roku zajął trzecie miejsce w mistrzostwach Niemiec, odnosząc jedyne zwycięstwo w tym sezonie w wyścigu wspierającym Grand Prix Niemiec.

W tym roku Arthur dołączył do ekipy Prema Powerteam w Mistrzostwach Europy Formuły Regionalnej.

Do akademii Ferrari dołączył wraz z młodą szwedzką gwiazdą kartingu Dino Beganovicem, który został polecony przez kartingowy zespół Tony Kart. Beganovic, który w niedzielę skończy 16 lat, ma zadebiutować w Formule 4, również jeżdżąc  dla Premy.

"Szukamy bardziej utalentowanych młodych ludzi i z radością informujemy, że Arthur i Dino dołączają do nas", powiedział dyrektor sportowy Laurent Mekies. "Mamy kierowców Ferrari Driver Academy we wszystkich kategoriach jednomiejscowej drabiny FIA. Skoncentrujemy się na wspieraniu ich najlepiej, jak potrafimy w ich rozwoju jako kierowców wyścigowych i młodych ludzi".

Dołączają oni do obecnych kierowców FDA: Micka Schumachera, Giuliana Alesi, Roberta Shwarzmana, Calluma Ilotta i Marcusa Armstronga, którzy w tym roku będą ścigać się w Formule 2.