Mercedes wkrótce zadecyduje o przyszłości swojego zespołu

Zarząd spółki Daimler, czyli właściciel Mercedesa, może w ciągu najbliższych dwóch tygodni podjąć decyzję o wycofaniu się z Formuły 1 wraz z końcem sezonu 2020. Spotkanie zarządu odbędzie się 12 lutego. Obecny kontrakt Mercedesa na starty z Liberty Media wygasa z końcem tego sezonu.

Dlaczego decyzja musi zostać podjęta jak najszybciej? Mercedes przygotowując się do sezonu 2021, musi wydać dużo więcej pieniędzy na stworzenie nowej konstrukcji. Obecnie dominują w Formule 1, ale za rok to może się zmienić. Zdobyli w ostatnich latach już wszystkie możliwe tytuły i rekordy, więc nic dziwnego, że kwestionują swoją przyszłość w stawce.

Dodatkowo Daimler ogłosił w zeszłym roku plan zwolnienia ponad 10000 pracowników. Firma szuka oszczędności. Odejście zespołu, który zdominował F1 od 2014 roku, miałoby głęboki wpływ na ten sport.

Mercedes sprzedając swój zespół, nadal by częściowo został w Formule 1. Ma już przecież podpisane umowy z McLarenem i Williamsem. Prawdopodobnie dostarczaliby nadal też swoje jednostki napędowe zespołowi Racing Point.

Pojawiły się też nowe plotki sugerujące, że Lawrence Stroll, który chce kupić udziały w Aston Martinie, miałby przejąć zespół Mercedesa z Toto Wolffem i startować pod nową marką.

Oczywiście to nadal sezon zimowy, nie mamy żadnego potwierdzenia tych słów. Wszystko powinno się natomiast wyjaśnić w ciągu najbliższych miesięcy.