Claire Williams chwali Dana Ticktuma

Claire Williams jest podekscytowana współpracą z Danem Ticktumem. Inżynierowie zespołu podobno powiedzieli, że był jednym z najlepszych kierowców, jakich kiedykolwiek widzieli.

Ticktum dołączył do Williamsa jako kierowca rozwojowy na sezon 2020, po tym jak został wyrzucony z programu młodych kierowców Red Bulla po nieudanym początku sezonu Super Formuly w Japonii.

Zwycięzca Grand Prix Makau w 2017 i 2018 roku, nadal cieszy się złą reputacją po tym, jak w 2015 roku jadąc za samochodem bezpieczeństwa, nieprzepisowo wyprzedził kilku rywali, a na końcu zderzył się jednym z nich. Otrzymał wtedy zakaz startów na dwa lata, który później skrócono do dwunastu miesięcy.

"Jest jedną osobą w zespole 750 i zawsze mieliśmy w Williamsie takie nastawienie, że nikt nie jest ważniejszy niż ktokolwiek inny. Myślę, że Dan to wie i rozumie. Po doświadczeniach, które przeszedł, myślę, że dużo dojrzał, jest gotów obniżyć głowę i po prostu wykonać pracę, o którą go prosimy."

Ticktum nie będzie miało żadnego czasu na torze w bolidzie Williamsa w 2020 roku, Roy Nissany jako ich kierowca testowy będzie miał możliwość wypróbowania bolidu Formuły 1 w trzech piątkowych treningach.