Przyszłość Vettela wyjaśni się w maju

Zespół Ferrari potwierdził, że swoją przyszłoroczną konstrukcję zaprezentują jeszcze przed testami w Barcelonie, 11 lutego. Natomiast decyzję dotyczącą przyszłości jednego z ich kierowców, Sebastiana Vettela poznamy prawdopodobnie w maju 2020, potwierdza Mattia Binotto.

Vettel, podobnie jak większość kierowców ze stawki Formuły 1, ma kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2020. Wtedy kończy się era obecnych bolidów i w życie wchodzą nowe przepisy.

Czterokrotny Mistrz Świata ma za sobą jeden z bardziej nieudanych sezonów w karierze. Przypominał mi on mocno ostatni rok Sebastiana w Red Bullu. Kiedy to został pokonany w klasyfikacji kierowców przez młodego Daniela Ricciardo.

Charles Leclerc jest zakontraktowany w Ferrari przynajmniej do końca 2022 roku, więc mają teraz w Maranello trudny orzech do zgryzienia. "Musimy zobaczyć jego osiągi, sposób, w jaki dostosowuje się do nowego bolidu i jego motywację na przyszłość", powiedział Binotto o Vettelu.

"Nie chodzi o to, czy popełnia błędy, czy nie. Chodzi o to, jak widzi swoją przyszłość i jak my widzimy nasz zespół".

Ferrari potwierdził, że rozmowy, choć nieformalne, toczą się również z Lewisem Hamiltonem, któremu również kończy się kontrakt z Mercedesem.

"Na początku maja, mniej więcej w okolicach Grand Prix Hiszpanii, chcemy wiedzieć, dokąd zmierzamy w 2021 roku".