BMW potwierdza testy w DTM z Kubicą

Robert Kubica zamienia Formułę 1 na DTM, już oficjalnie. Polak jeszcze w tym miesiącu weźmie udziały w testach DTM dla debiutantów w Jerez.

BMW Motorsport na twitterze potwierdziło, że 34-letni polski kierowca przejmie kierownicę BMW M4 DTM. Testy potrwają od środy 11 grudnia do piątku 13.

Kubica po zerwaniu umowy z Williamsem wraca do BMW, z którym łączy go długa historia. To z niemiecką marką zadebiutował w 2006 r. w fabrycznym zespole, który był wówczas właścicielem Saubera. Ścigał się z nimi do końca 2009 roku, wygrywając jedyne Grand Prix w karierze w 2008 roku w Kanadzie. Później BMW wycofało się z Formuły 1.

"Chciałbym podziękować BMW za możliwość przetestowania w Jerez BMW M4 DTM", powiedział Kubica. "Już nie mogę się doczekać testu i poznania samochodu wyścigowego DTM z silnikiem turbo. Mogę sobie wyobrazić moją przyszłość w DTM".

"Wyobrażam sobie przyszłość w DTM. Szukam nowego wyzwania, a DTM ma topowych kierowców i standardy ścigania są wysokie. Musimy najpierw poczekać i zobaczyć, jak mi pójdą testy”