Williams nie odpuści sezonu 2020

Williams twierdzi, że wielka zmiana zasad, jaka nas czeka w roku 2021, nie skusi ich do odpuszczenia przyszłego sezonu.

Obecny zespół Roberta Kubicy zajmuje ostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów w tym sezonie. Polak zdobył dla nich jedyny punkt w Grand Prix Niemiec, za który mogą dziękować też Alfie Romeo.

Zespoły mają duży dylemat dotyczący sezonu 2020. Przepisy praktycznie nie ulegają zmianie. Stawka teoretycznie dzięki temu może się wyrównać. Najmocniejsze zespoły są w stanie część budżetu szybciej przełożyć na konstrukcję i przygotowania do zmian. Mniejsi muszą natomiast zadecydować wcześniej o zmianie kierunku rozwoju.

Williams uniknie jednak pokusy, by zbyt wcześnie rzucić swoje zasoby na walkę o sukces w 2021 roku. Tak twierdzi starszy inżynier wyścigowy zespołu, Dave Robson. Brytyjski zespół nie nadąża za tempem stawki z rozwojem obecnego bolidu. Robson powiedział, że celem zespołu na przyszły rok jest pokazanie, że zrozumieli swoje obecne problemy i poprawili to, co poszło źle.

Robson przyznał jednak, że szeroko zakrojone zmiany w przepisach dają wyraźną szansę zespołowi, który najbardziej zmaga się z obowiązującymi przepisami.

"Jest to dobra okazja, aby trochę zresetować, a następnie, miejmy nadzieję, wprowadzić w życie to, czego nauczyliśmy się w zeszłym roku i czego będziemy się dalej uczyć w przyszłym roku."