Wiadomości matrymonialne przed GP Abu Zabi

Dziś raczej w ramach ciekawostki, która jednak może mieć wpływ na przyszłoroczne mistrzostwa. Najpierw Fińskie media doniosły, że Valtteri Bottas rozszedł się z żoną Emilią po trzech latach małżeństwa, a chwilę później sam kierowca to potwierdził.

Bottas wyprowadził się z domu w Helsinkach, a Emilia pousuwała część zdjęć z nim z Instragramu. Na Twitterze Valtteri potwierdził, że ich drogi się rozeszły między innymi z powodu jego kariery.

Możliwe, że Fin podobnie jak Nico Rosberg w 2016 roku musi się mocniej poświęcić w walce z Lewisem Hamiltonem o tytuł mistrzowski. Przyszły rok to może być jego ostatnia szansa przed dużymi zmianami przepisów w 2021 roku.


Fin do ostatniego wyścigu tego sezonu wystartuje na dodatek z ostatniego pola startowego. Zespół musiał mu wymienić jednostkę napędową po awarii w Brazylii.

Vettel ponownie ojcem!

Tymczasem u Sebastiana Vettela dobre informacje, po raz trzeci został ojcem. Niemiec ma już dwie córki, Emilie oraz Matyldę. Teraz na świat przyszedł jego pierwszy syn. Czy za kilkanaście lat zobaczymy w Formule 1 kolejnego Vettela?

Sebastian opóźnił swój przylot do Abu Zabi i nie będzie go dziś na spotkaniach z dziennikarzami. Normalnie jednak powinien wystartować w ten weekend w każdej sesji.

Gratulacje dla Sebastiana i jego żony Hanny! Kiedyś kierowcy się śmieli, że żona i dzieci to dodatkowy czas do każdego okrążenia. Oznacza to, że Charles Leclerc powinien w przyszłym sezonie powiększyć przewagę nad kolegą z zespołu.