Top Ad unit 728 × 90

 

Sergio Perez z karą po drugim treningu

Sergio Perez
Sergio Perez rozpocznie Grand Prix Stanów Zjednoczonych z alei serwisowej po tym, jak nie zatrzymał się na ważeniu w trakcie drugiego treningu.

Perez został poproszony o wykonanie pit stopu, pod koniec drugiego treningu. Kiedy wjechał do alei serwisowej, pokazano mu czerwone światło i sygnał wskazujący, że powinien zatrzymać się na wadze, ale przejechał obok niej.

Jego inżynier wyścigowy wskazał na swój błąd i kazał mu zatrzymać się przed boksami. Mechanicy wymienili mu opony, następnie został przewieziony na wagę.

Stewardzi orzekli, że Perez nie zatrzymał się na ważenie, kiedy było to konieczne, zamiast tego, pojechał dalej i udał się do pit stopu, gdzie w bolidzie zostały zmienione wszystkie koła, z naruszeniem art. 29.1 (a).

Nałożona kara jest obowiązkową karą określoną w Regulaminie Sportowym Formuły 1, Pierre Gasly otrzymał taką samą karę na Grand Prix Azerbejdżanu na początku tego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.