Top Ad unit 728 × 90

 

Renault zatrudnia byłego inżyniera Williamsa do spraw aerodynamiki, De Beera

Daniel Ricciardo
Renault zastąpił swojego szefa działu aerodynamiki w celu reorganizacji działu technicznego w ramach przygotowań do zmiany przepisów Formuły 1 w sezonie 2021.

Obecnie zajmujący to stanowisko Peter Machin opuścił zespół "za obopólną zgodą, ze skutkiem natychmiastowym". Zastąpi go Dirk de Beer.

De Beer wraca do roli, którą pełnił w zespole w latach 2008-2013. Wcześniej pracował w Sauberze, a później przeniósł się do Ferrari. Został tam do 2017 r., po czym przeniósł się do Williamsa, ale rok później opuścił zespół z Grove po rozczarowującym starcie sezonu 2018.

Dyrektor zespołu Cyril Abiteboul powiedział, że zespół "znalazł pewne mocne strony" w 2019 roku, ale "zidentyfikował obszary, które wymagają wzmocnienia".

Szczerze mówiąc, nie wiem, czy zatrudnienie osoby odpowiedzialnej za aerodynamikę w Williamsie i projekt bolidu na 2018 rok jest dobrą decyzją. Wtedy zaczęły się problemy obecnego zespołu Kubicy, z których jedynym wyjściem jest właśnie zmiana przepisów w sezonie 2021.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.