Premiera filmu o Schumacherze opóźniona

Premiera oficjalnie licencjonowanego film o życiu i karierze Michaela Schumachera została przełożona. Dokument, zatytułowany po prostu "Schumacher", miał zadebiutować w tym roku na chwilę przed 50 urodzinami siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 i w 25. rocznicą jego pierwszego zwycięstwa w mistrzostwach świata.

Reżyser i produkcja chciałaby poświęcić jeszcze więcej czasu na ukończenie filmu. Materiały dostępne na temat Michaela są bardzo obszerne. Niemiec w samej Formule 1 startował z przerwą od 1991, do 2012 roku. Film będzie zawierał nowe wywiady z rodziną i przyjaciółmi Schumachera, a także niepublikowane wcześniej materiały filmowe.

Nowy termin rozpoczęcia produkcji zostanie ogłoszony w "odpowiednim czasie". Czy film będzie dystrybuowany w jakiejkolwiek formie w Polsce, to też wielka niewiadoma.

Film "Schumacher" wyreżyserowany został przez niemieckich filmowców Michaela Wecha i Hannsa-Bruno Kammertönsa, którego poprzednia prace to między innymi film: "Boris Becker - Der Spieler".

W filmie wątek wypadku narciarskiego, który zmienił życie kierowcy, zostanie prawdopodobnie kompletnie pominięty. Rodzina Schumachera w tym temacie od lat zachowuje prawo do swojej prywatności.