Top Ad unit 728 × 90

 

Brak ścigania, najbardziej boli Kubicę w tym powrocie

Robert Kubica
Jeszcze przed swoim powrotem Robert Kubica mówił, "Nie brakuje mi atmosfery z Formuły 1, ale bardzo tęsknie za ściganiem się w wyścigach"

Teraz mamy koniec sezonu 2019. Polakowi zostały trzy wyścigi do końca roku. Niestety, jego marzenia związane z powrotem się nie spełniły. Robert Kubica mówi, że najbardziej frustrującą częścią jego powrotu do Formuły 1 w tym roku był brak ścigania się koło w koło, głównie przez to, że jego Williams jest tak niekonkurencyjny.

"Jedyna rzecz, którą uważam za najbardziej bolesną w tym roku, jest fakt, że nie ścigałem się przez wiele lat, dokładnie dziewięć i czuję, że mamy bardzo mało ścigania z powodu sytuacji, w jakiej się znajdujemy i pozycji, w jakiej się znajdujemy w tym roku", powiedział.

"To, co jest prawdopodobnie największą frajdą, to oczywiście jechać bolidem Formuły 1 i faktycznie ścigać się z kimś. Nawet jeśli nie koło w koło, to przynajmniej wiesz, że musisz wycisnąć wszystko, możesz wyprzedzić ludzi w alei serwisowej, po prostu masz cel".

Williams z Kubicą i Russellem konsekwentnie kwalifikuje się na ostatnich pozycjach. Tylko kary dla innych sprawiają, że jest inaczej. Bolid nie jest wystarczająco szybki, aby ścigać się z najbliższymi rywalami. "To jest coś, co uważam za najbardziej bolesne", powiedział Kubica.

Sytuacja była nieco lepsza w Meksyku, przyznał Kubica, gdzie był w stanie wyprzedzić swojego kolegę z drużyny George'a Russella.

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.