Tymczasowa super licencja dla Yamamoto

Jakiś czas temu pisałem, że Nicholas Latifi może wystąpić do FIA o szybsze otrzymanie super licencji, część osób kwestionowała, czy takie coś jest możliwe. Teraz FIA uczyniła specjalny wyjątek dla Naoki Yamamoto, aby ten mógł wziąć udział w treningu przed Grand Prix Japonii.

Kierowca wspierany przez Hondę nie posiadał wystarczającej ilości punktów superlicencji FIA, aby zakwalifikować się do wzięcia udziału w treningu. Jednak dyrektor wyścigowy FIA Michael Masi powiedział, że Światowa Rada Sportu Samochodowego FIA uznała, że Yamamoto i tak będzie kwalifikował się do jej otrzymania przed końcem sezonu. W związku z tym zdecydowali się na wyjątek, aby mógł prowadzić STR14 przed swoją publicznością w zeszły piątek.

"Finał serii, w której startuje, odbędzie się za dwa tygodnie, a nawet gdyby nie startował w tym wyścigu, to i tak miałby wystarczająco dużo punktów, aby dać mu superlicencję."

Co ciekawe Yamamoto już miał ilość punktów wystarczająco na zwykły start w treningu. Nie miał natomiast potrzebnego przejechanego dystansu w treningach. Możliwe, że wydanie superlicencji sprawiło, że nie było to już potrzebne.