Top Ad unit 728 × 90

 

Tymczasowa super licencja dla Yamamoto

Jakiś czas temu pisałem, że Nicholas Latifi może wystąpić do FIA o szybsze otrzymanie super licencji, część osób kwestionowała, czy takie coś jest możliwe. Teraz FIA uczyniła specjalny wyjątek dla Naoki Yamamoto, aby ten mógł wziąć udział w treningu przed Grand Prix Japonii.

Kierowca wspierany przez Hondę nie posiadał wystarczającej ilości punktów superlicencji FIA, aby zakwalifikować się do wzięcia udziału w treningu. Jednak dyrektor wyścigowy FIA Michael Masi powiedział, że Światowa Rada Sportu Samochodowego FIA uznała, że Yamamoto i tak będzie kwalifikował się do jej otrzymania przed końcem sezonu. W związku z tym zdecydowali się na wyjątek, aby mógł prowadzić STR14 przed swoją publicznością w zeszły piątek.

"Finał serii, w której startuje, odbędzie się za dwa tygodnie, a nawet gdyby nie startował w tym wyścigu, to i tak miałby wystarczająco dużo punktów, aby dać mu superlicencję."

Co ciekawe Yamamoto już miał ilość punktów wystarczająco na zwykły start w treningu. Nie miał natomiast potrzebnego przejechanego dystansu w treningach. Możliwe, że wydanie superlicencji sprawiło, że nie było to już potrzebne.


Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.