Top Ad unit 728 × 90

 

Renault chciało bliższej współpracy z McLarenem

Renault ujawnił, że chciał bliżej współpracować z McLarenem po zmianie przepisów w sezonie 2021. Ferrari i Red Bull mają zespoły, z którymi mocno współpracują i czerpią zyski. Francuzi chcieli zawrzeć nową, partnerską umowę z Woking, ale Ci chcieli pozostać wyłącznie klientem.

W miniony weekend ogłoszono, że McLaren kończy współpracę z Renault i w 2021 roku powróci do Mercedesa. Oznacza to, że pomarańczowi będą korzystali z francuskich silników tylko przez trzy lata.

Cyril Abiteboul powiedział, że McLaren chce od dostawcy otrzymywać po prostu gotowy produkt wykonany w odpowiedniej specyfikacji, a oni po prostu się skupią na jego montażu i podwoziu. To samo miało miejsce z Hondą. Nie wiem, czy pamiętacie, ale w serialu dokumentalnym Grand Prix Driver od Amazonu była dokładnie taka sama sytuacja. Zespół przygotował podwozie, Honda przywiozła silnik i okazało się, że nie można go zamontować, ponieważ po prostu nie pasuje.

Nie jest to zapewne najlepsze podejście w Formule 1 do partnerstwa. Widać też, że zbytnio nie uczą się na błędach. Renault w ramach nowej umowy chciało się dzielić wieloma częściami, integracją silnika, montażem podwozia, ale nie tylko tego.

Ta współpraca miała pomóc Renault i McLarenowi zbliżyć się do czołowych trzech zespołów. Na dodatek zyskaliby wspólny głos, jeśli dochodziłoby do wyboru, czy zmian regulaminów. To nie miał być zespół B Renault, ale pomarańczowi się po prostu nie zgodzili i poszli inną drogą.

Abiteboul dodał: "Myślę, że bylibyśmy silniejsi razem. Oczywiście bez tego jesteśmy słabsi od tego, czym moglibyśmy być i jest to stracona szansa, ale nie jest to coś, co stawia nas w innej pozycji niż ta, w której się obecnie znajdujemy."
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.