Top Ad unit 728 × 90

 

Plotki o Kubicy w zespole Alfa Romeo

Wydawało się, że już jest praktycznie pewne, że Robert Kubica wyląduje na miejscu trzeciego kierowcy w zespole Haas F1, ale w przededniu Grand Prix USA dowiadujemy się, że trwają również negocjacje z Alfa Romeo Racing.

Plotki pojawiły się wczoraj w internecie, że przedstawiciel tego zespołu był w tym tygodniu w Warszawie na spotkaniu z PKN Orlen. Alfa Romeo w tym roku jest sponsorowana przez inny koncern petrochemiczny, Shell. Jest to więc konkurencja, ale szczerze mówiąc na początku sezonu była o kontrakcie tylko na rok 2019, więc wszystko jest możliwe.

Wcześniej wydawało się, że Haas wykorzysta GP USA, czyli swój domowy wyścig na potwierdzenie umowy sponsorskiej z Orlenem. Amerykański zespół zaoferował miejsce kierowcy rezerwowego i pracę w symulatorze, może jakiś trening piątkowy.

Natomiast były zespół Kubicy miał mu zaoferować rolę kierowcy testowego i starty w serii aut turystycznych z Alfa Romeo albo występy w serii GT, w barwach Ferrari.

Moim zdaniem ostatecznie walkę o "Kubicę", a dokładniej Orlen, wygra ten zespół, który będzie mógł mu zaoferować więcej treningów za kierownicą bolidu.

Kubica przed GP USA zaprzeczył tym plotkom.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.