Top Ad unit 728 × 90

 

McLaren pewny pokonania Renault w tym sezonie

McLaren ma obecnie 34 punkty przewagi nad Renault w klasyfikacji konstruktorów. Carlos Sainz ostatnio jest w formie i dojeżdża w wyścigach tuż za czołówką. Hiszpan powiększył prowadzenie pomarańczowego zespołu o kolejny punkt w Japonii.

Lando Norris po kolizji z Alexem Albonem musiał zjechać do boksów, ponieważ miał problem z przegrzewającymi się hamulcami. Kawałek włókna węglowego utknęło w przewodzie chłodzącym i mechanicy musieli go usunąć. Ostatecznie dojechał na 13 pozycji na metę.

Dyrektor zespołu McLaren Andreas Seidl twierdzi, że wszystko jest na dobrej drodze, by pokonać Renault w walce o czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Do końca sezonu zostały nam cztery wyścigi, ale nad Francuzami wisi widmo dyskwalifikacji lub odebrania części punktów.

"Myślę, że dzięki temu, co widzieliśmy jako pewien trend w ostatnich trzech, czterech wyścigach, mamy wyraźnie czwarty najsilniejszy samochód. Mamy teraz w rękach wszystko, aby zapewnić sobie ten czwarte miejsce na koniec sezonu, co będzie wielkim osiągnięciem dla nas jako zespołu."

"Jednocześnie ważne jest, aby w przyszłym roku, zrobić kolejny krok".

Seidl dodał, że do końca roku nadal będą wprowadzać małe poprawki. W zespole na pewno jest dużo lepsza atmosfera niż w ostatnich latach. McLaren radzi sobie coraz lepiej, osiągają coraz lepsze wyniki. Z mojej perspektywy fajnie ogląda się powrót tego zespołu do walki o wyższe pozycje, biorąc pod uwagę ich sukcesy w przeszłości, oraz walkę z awaryjnością Hondy w ostatnich latach.

Kolejny sezon to jednak duża niewiadoma. Jeszcze jeden rok będą jeździć z silnikami Renault, a później czekają nas prawdopodobnie duże zmiany przepisów (nie są jeszcze klepnięte) i powrót Mercedesa jako dostawcy silników w McLarenie. W związku z tą zmianą wszyscy obawiają się, czy niemiecki koncern przypadkiem nie chce zakończyć swojej przygody z Formułą 1. Skoro już osiągnęli praktycznie wszystko, to wydaje się, że kolejny krok to walka o kolejne wygrane, ale w Formule E, w której to debiutują w tym sezonie. Czy tak faktycznie się stanie, czas pokaże.


Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.