Top Ad unit 728 × 90

 

Indycar dziś testuje aeroscreen

Dziś na torze Indianapolis Motor Speedway seria Indycar przetestuje swoje rozwiązanie chroniące kierowców, a dokładniej ich głowę przed możliwymi uderzeniami. Jest to połączenie HALO stosowanego w Formule 1 i owiewkę, którą stworzyła firma Red Bull Advanced Technologies.

Projekt będzie się składał z laminowanego ekranu z poliwęglanu, który zawiera powłokę antyrefleksyjną wewnątrz ekranu, urządzenie przeciwmgielne z wbudowanym elementem grzejnym. Pojawi się również opcja chłodzenia kokpitu, która zostanie zaprojektowana przez Dallarę w połączeniu z Red Bull Advanced Technologies. Wycieraczki nie ma, ale podobno deszcz nie jest problemem. Na szybie ma też znajdować się zrywka, którą pewnie w alei serwisowej mógłby oderwać mechanik.

Na pierwszy rzut oka wygląda ciekawiej niż w Formule 1 i przede wszystkich chroni też przed mniejszymi elementami, które mogłyby wpaść do kokpitu.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.