Hiszpański nowy zespół w F1 od 2021 roku

Monaco Increase Management we współpracy z Camposem chce wejść do Formuły 1 ze swoim zespołem od sezonu 2021. Niedawno pisałem o nowej ekipie z Azji, teraz okazuje się, że Hiszpania również zainteresowana jest wejściem do stawki.

Zespół ten ma korzystać z obiektów zespołu startującego w F2 i F3, Campos Racing Team.

Co ciekawe ekipa wybrała już potencjalnych nowych kierowców. Pascal Werhlein, który ścigał się w Manorze w sezonie 2016 i Sauberze rok później, a drugim kierowcą miałby być Alex Palou. Hiszpan, który z Camposem startował w F3, a obecnie ściga się w Japońskiej Super Formule. Rezerwowym kierowcą miałby zostać David Vidales.

Właściciele twierdzą, że jest to długoterminowy projekt, ale wejdą do Formuły 1 tylko wtedy gdy przepisy pozwolą. Chodzi o wprowadzenie limitów budżetów i lepszego podziału dochodów z serii, który pozwoli im na walkę o punkty, ale też na istnienie.

Szczerze mówiąc oferta, nie wygląda zbyt pewnie. Nie ma żadnej informacji o dostawcy jednostek napędowych, chociaż podobno Campos miał już się kontaktować z Renault oraz Hondą. Czy coś z tego faktycznie wyjdzie? Czas pokaże.

FIA tego samego dnia zaprzeczyła, że prowadzi rozmowy z nowymi zespołami, może to oznaczać, że jeszcze nie złożyli wniosku o dołączenie do stawki.

Poniżej znajdziecie oświadczenie zespołu: