Top Ad unit 728 × 90

 

Hiszpański nowy zespół w F1 od 2021 roku

Monaco Increase Management we współpracy z Camposem chce wejść do Formuły 1 ze swoim zespołem od sezonu 2021. Niedawno pisałem o nowej ekipie z Azji, teraz okazuje się, że Hiszpania również zainteresowana jest wejściem do stawki.

Zespół ten ma korzystać z obiektów zespołu startującego w F2 i F3, Campos Racing Team.

Co ciekawe ekipa wybrała już potencjalnych nowych kierowców. Pascal Werhlein, który ścigał się w Manorze w sezonie 2016 i Sauberze rok później, a drugim kierowcą miałby być Alex Palou. Hiszpan, który z Camposem startował w F3, a obecnie ściga się w Japońskiej Super Formule. Rezerwowym kierowcą miałby zostać David Vidales.

Właściciele twierdzą, że jest to długoterminowy projekt, ale wejdą do Formuły 1 tylko wtedy gdy przepisy pozwolą. Chodzi o wprowadzenie limitów budżetów i lepszego podziału dochodów z serii, który pozwoli im na walkę o punkty, ale też na istnienie.

Szczerze mówiąc oferta, nie wygląda zbyt pewnie. Nie ma żadnej informacji o dostawcy jednostek napędowych, chociaż podobno Campos miał już się kontaktować z Renault oraz Hondą. Czy coś z tego faktycznie wyjdzie? Czas pokaże.

FIA tego samego dnia zaprzeczyła, że prowadzi rozmowy z nowymi zespołami, może to oznaczać, że jeszcze nie złożyli wniosku o dołączenie do stawki.

Poniżej znajdziecie oświadczenie zespołu:


Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.