Top Ad unit 728 × 90

 

Przyszłość Kubicy, kto go chce gdzie i w jakiej roli

Dziś pojawił się artykuł w Przeglądzie Sportowym, który przekazuje nowe informacje w sprawie przyszłości Roberta Kubicy. W artykule między innymi można przeczytać, że Orlen stara się zostać sponsorem tytularnym zespołu Haas, odbyły się rozmowy z Racing Point, ale też o tym, że prowadzone wcześniej były rozmowy z Williamsem.

Orlen miał opcję przedłużenia kontraktu Roberta Kubicy z Williamsem, ale po spotkaniu z szefostwem zespołu nie doszło do porozumienia. Sponsor Polaka miał pretensję o to, że zespół nie pozwala Kubicy pokazać pełni potencjału. Jaka była odpowiedź?

Według Williamsa taki zarzut jest po prostu bezpodstawny, ponieważ Robert Kubica tak naprawdę więcej potencjału nie ma. Tym samym rozmowy z Williamsem zostały zakończone, a Polak w Singapurze ogłosił, że odchodzi z zespołu na koniec roku.

Według Przeglądu Kubica ma szanse zostać rezerwowym kierowcą w Haasie i Racing Point. W tym pierwszym zespole Orlen chciałby, żeby Kubica wrócił do startów w roku 2021, ale zespół wolałby go widzieć w symulatorze. Otwarta jest również propozycja startów w serii DTM i Polak stwierdził, że mógłby spokojnie pogodzić starty i rolę kierowcy testowego.

Ostatnim zespołem, do którego udał się Orlen, był McLaren. W Woking powiedzieli, że chętnie przyjmą nowego sponsora, ale nie widzą Kubicy u siebie w żadnej roli.

Artykuł w Przeglądzie Sportowym napisał Kamil Wolnicki
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.