Przyszłość Kubicy, kto go chce gdzie i w jakiej roli

Dziś pojawił się artykuł w Przeglądzie Sportowym, który przekazuje nowe informacje w sprawie przyszłości Roberta Kubicy. W artykule między innymi można przeczytać, że Orlen stara się zostać sponsorem tytularnym zespołu Haas, odbyły się rozmowy z Racing Point, ale też o tym, że prowadzone wcześniej były rozmowy z Williamsem.

Orlen miał opcję przedłużenia kontraktu Roberta Kubicy z Williamsem, ale po spotkaniu z szefostwem zespołu nie doszło do porozumienia. Sponsor Polaka miał pretensję o to, że zespół nie pozwala Kubicy pokazać pełni potencjału. Jaka była odpowiedź?

Według Williamsa taki zarzut jest po prostu bezpodstawny, ponieważ Robert Kubica tak naprawdę więcej potencjału nie ma. Tym samym rozmowy z Williamsem zostały zakończone, a Polak w Singapurze ogłosił, że odchodzi z zespołu na koniec roku.

Według Przeglądu Kubica ma szanse zostać rezerwowym kierowcą w Haasie i Racing Point. W tym pierwszym zespole Orlen chciałby, żeby Kubica wrócił do startów w roku 2021, ale zespół wolałby go widzieć w symulatorze. Otwarta jest również propozycja startów w serii DTM i Polak stwierdził, że mógłby spokojnie pogodzić starty i rolę kierowcy testowego.

Ostatnim zespołem, do którego udał się Orlen, był McLaren. W Woking powiedzieli, że chętnie przyjmą nowego sponsora, ale nie widzą Kubicy u siebie w żadnej roli.

Artykuł w Przeglądzie Sportowym napisał Kamil Wolnicki