Top Ad unit 728 × 90

 

Nowe ekrany LEDowe w bolidach F1 od 2021 roku

Już pięć lat temu Formuła 1 planowała wprowadzić ekrany LED na bolidach, które miały wyświetlać dodatkowe informacje o kierowcy. Jak widać na zdjęciu poniżej w trakcie testów w Abu Zabi zespół Force India miał dodatkowe wyświetlacze zamontowane, które pokazywały numer zawodnika, mogły też prezentować jego pozycję na torze, czy zmieniać kolor po osiągnięciu przez zawodnika najlepszego czasu sektorów, czy okrążenia.

Nie wiem czy pomysł został porzucony, czy jaki był ostatecznie powód tego, że do tej pory ich nie mamy, ale ekrany na nowo pojawiły się w regulaminie na sezon 2021. Co ciekawe ma być ich aż sześć, dwa po obu stronach silnika i pozostałe cztery w felgach. W tym samym czasie mają być wprowadzone 18 calowe felgi, więc efekt mógłby wyglądać jak powyżej na grafice tylko miejsca wewnątrz opony byłoby więcej na wyświetlanie informacji. Zdjęcie pochodzi z testów, które przeprowadzała seria IndyCar w 2015 roku. Ostatecznie nie wprowadzono tego rozwiązania, ponieważ firma produkująca te LEDy upadła.


Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.