Top Ad unit 728 × 90

 

Kara dla Renault i przyszłe konsekwencje

Dyrektor wyścigu FIA Michael Masi po Grand Prix Singapuru powiedział, że nie myśli o łagodzeniu kar dla kierowców za wykroczenia techniczne. Daniel Ricciardo został wykluczony z wyników kwalifikacji, po tym jak Renault przekroczyło przepisy i zyskało dzięki temu 0,000001 sekundy. MGU-K w jego bolidzie przez ułamek sekundy dostarczało więcej mocy, niż powinno.

Kierowca Renault był bardzo niezadowolony po tym, jak został wyrzucony na koniec stawki po kwalifikacjach. Na dodatek okrążenie, na którym przepisy zostały przekroczone, kompletnie nie miało znaczenia, ponieważ sytuacja miała miejsce na wolniejszym okrążeniu w Q1.

Masi stwierdził, że puszczenie tego wykroczenia płazem poniesie za sobą długotrwałe precedensy dotyczące naruszeń technicznych i konsekwentnie stosowaną karą będzie dyskwalifikacja

W tym sezonie już Pierre Gasly i Kimi Raikkonen zostali zdyskwalifikowani z kwalifikacji w Azerbejdżanie za naruszenia techniczne.

Kara może i jest w takim wypadku dla kierowcy surowa, ale co jeśli pozwoli zespołom tej klasy na margines błędu? Oczywiście, że każdy z nich go wykorzysta.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.