Top Ad unit 728 × 90

 

Czy DRS zniknie z F1 w 2021 roku?

Formuła 1 planuje zatrzymać system DRS w przepisach, które tak mocno mają zmienić ten sport od roku 2021. Cały czas mówi się o tym, że nowe bolidy mają ułatwić wyprzedzanie i jazdę blisko siebie. DRS został wprowadzony w 2011 roku, żeby pomóc rozwiązać problemy, które trapią obecne konstrukcje. Wynika z tego, że nie ma potrzeby utrzymywać czegoś, co już nie będzie potrzebne, racja?

Niestety DRS ma pozostać w regulaminach pomimo tego, że sami kierowcy nie są zbytnimi fanami takiego rozwiązania. Na szczęście ma to być tylko plan zapasowy. Obecny plan mówi, że DRS zostanie zachowany i bolidy będą musiały być w niego wyposażone, ale jeśli się okaże, że na danym torze nie ma potrzeby korzystania z tego systemu, to wtedy FIA po prostu nie ustali żadnej strefy DRS na dany weekend Grand Prix.

Moim zdaniem taki pomysł nie jest zły, a mam nadzieję, że czas pokaże, iż system wcale nie jest potrzebny i wrócimy do tego co było kiedyś.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.