Aktualizacja stanu zdrowia Juana Manuela Correi

Na początku tego tygodnia Juan Manuel został przeniesiony do nowego szpitala w Londynie, w Anglii, który specjalizuje się w operacjach ortopedycznych, ponieważ teraz leczenie skupi się już nie na płucach, a na nogach.

Juan Manuel jest teraz w pełni świadomy, a jego płuca odzyskały zdrowie znacznie szybciej, niż się lekarze spodziewali. Głównym celem w tym tygodniu było utrzymanie pacjenta w jak najlepszym stanie do jego operacji w niedzielę, która potrwa ponad 10 godzin.

Operacja będzie miała kluczowe znaczenie dla określenia przyszłości Juana Manuela. Po raz pierwszy od wypadku lekarze będą mieli pełny dostęp do ran na prawej dolnej nodze. Będą w stanie określić rzeczywisty poziom uszkodzenia piszczeli, kostki i stopy. Podczas operacji zachowają to, co można uratować i usuną to, co należy usunąć, aby odbudować prawą nogę do jak najlepszego stanu. Chirurdzy są najlepsi w swojej dziedzinie i bardzo ostrożnie będą podchodzić do kolejnych działań.

Urazy, których doznał Juan Manuel, są bardzo poważne, a procedura chirurgiczna jest bardzo skomplikowana. Lekarze zaoferowali Juanowi Manuelowi możliwość amputacji prawej stopy w celu rekonstrukcji. Pacjent zdecydował się jednak nie wykonywać amputacji i kontynuować operację, rozumiejąc wszystkie związane z tym wyzwania.

Skoro w grę wchodzi amputacja i wysokiej klasy lekarze przedstawili taką opcję, to stan prawej nogi na pewno nie jest dobry.