Wyniki kwalifikacji. GP Belgii 2019

Williams pokazał dziś ogień na torze w Spa już w Q1. Dokładniej to zapłonął silnik w bolidzie Roberta Kubicy i Polak nie przejechał nawet jednego mierzonego okrążenia. Williamsy dziś paliły się do jazdy i od razu pojawiły się na torze, ale kłęby dymu z bolidu Roberta od razu przerwały sesję.

Problemy z ustanowieniem kółka miał Verstappen. Dopiero pod koniec sesji uzyskał czas, który sprawił, że już w Q1 odpadł Piere Gasly. Pozostali kierowcy którzy nie awansowali do Q2 to Sainz , Kvyat, Russell i Kubica.

Dym poleciał również z silnika Ferrari w bolidzie Giovanaziego. Kierowca Alfy Romeo awansował do drugiej części kwalifikacji, ale już pod koniec Q1 doznał awarii.

W drugiej części kwalifikacji bez większych niespodzianek. Odpadli Grosjean, Norris, Stroll, Albon i Giovinazzi

Sama walka o pole position to mocne zagrywki taktyczne. Każdy chciał być odpowiednio ustawiony i na torze mogliśmy oglądać szachy. Ostatecznie kierowcy Ferrari byli dziś nie do pokonania, a dokładniej Charles Leclerc, który był aż 0,7 sekundy przed Sebastianem Vettelem. Niektórzy powiedzą, że taka różnica nie może wynikać z kierowcy.

Lewis Hamilton w odbudowanym po trzecim treningu Mercedesie był trzeci przed Valtterim Bottasem.

Jutro czeka nas ciekawy wyścig, warunki pogodowe mają być inne. Temperatura ma być niższa i wtedy Mercedesy powinny być mocniejsze.