Top Ad unit 728 × 90

 

TOP 5 kobiet, które grają w pokera

Poker to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych gier hazardowych na świecie. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się światowe turnieje, w których można wygrać całkiem duże pieniądze. Przez wiele lat poker uchodził za typową męską grę. Jednak z biegiem czasu coraz więcej przedstawicielek płci pięknej zaczęło brać udział w mniejszych czy większych turniejach. Dziś wiele z nich należy do światowej czołówki. Oto top 5 najlepszych pokerzystek na świecie, dla których gra w poker lądowy i poker online to sposób na życie i zarabianie.

Liv Boeree

Liv Boeree to Brytyjka, która swą przygodę z pokerem zaczęła w 2005 roku od telewizyjnego programu Ultimatepoker.com Showdown. Udział w nim był dla niej przepustką do sławy, gdyż wkrótce została zatrudniona jako reporterka, która relacjonowała wiele turniejów pokerowych. Mimo wszystko wciąż chciała wziąć udział w kolejnych rozgrywkach. Poprosiła w związku z tym kilka znanych osobistości o pomoc. Dzięki temu przeszła szkolenie u takich osób jak Phil Hellmuth, Dave Ulliott i Annie Duke. Okazało się to strzałem w 10, gdyż w 2010 roku udało jej się wygrać EPT San Remo i zgarnąć tam aż 1,25 mln euro. Turniej ten okazał się przepustką do sławy, gdyż szybko stała się członkiem elitarnej grupy PokerStars. Dziewczyna z celebrytki stała się ważną osobą w świecie pokerowym, a na swym koncie ma już blisko 4 mln dolarów z wygranych.

Annie Duke

Annie Duke to jedna z najbardziej znanych kobiecych gwiazd pokera. Pochodzi z utalentowanej rodziny, gdyż jej bratem jest Howard Lederer, jeden z liderów męskiego pokera. Annie przetarła szlaki innym dziewczynom, gdyż zaczęła grać w pokera zawodowo już w latach 90. Sukcesywnie wspinała się po szczeblach turniejowych, by w końcu w 2004 roku zdobyć upragnioną bransoletkę World Series of Poker. Jej jednorazowa najwyższa wygrana wynosi 2 mln dolarów, a na swym koncie ma już ponad 5 mln.

Annette Obrestad

Annette Obrestad to Norweżka, która swego czasu okrzyknięta została mianem złotego dziecka pokera. Gdy w 2007 roku wygrała Main Event WSOPE, miała zaledwie 19 lat. Swą karierę zaczęła w wieku 15 lat. Początkowo brała udział tylko w turniejach internetowych, lecz z czasem zaczęła także występować na żywo. To ona jest rekordzistką pod względem jednorazowej wygranej, gdyż w wieku 18 lat wygrała ponad 2 mln dolarów. Na swym koncie ma ponad 4 mln dolarów, a pula ta wciąż rośnie. Norweżka znana jest z kolorowych włosów czy też częstej gry przy stole w okularach przeciwsłonecznych.

Kathy Liebert

Kathy Liebert to kolejna Amerykanka w zestawieniu, która na co dzień mieszka w Las Vegas, czyli światowej stolicy hazardu. Również należy do „matek” kobiecego pokera, gdyż swą karierę zaczynała w latach 90. Już w swych dwóch pierwszych zawodowych turniejach zajmowała 2. miejsca. Tylko przez pierwszy tydzień gry w pokera zarobiła 34,000 dolarów. Pierwszy tytuł przypada na rok 2000, kiedy to wygrała L.A. Poker Classic. Z kolei w 2004 roku wygrała swoją pierwszą złotą bransoletkę WSOP, grając w Texas Hold’em. Wielokrotnie występowała przy tym w finałach prestiżowych turniejów, a na swym koncie ma ogółem ponad 6 mln dolarów.

Vanessa Selbst

Vanessa Selbst to absolutna kobieca rekordzistka pokerowa, która do tej pory we wszystkich turniejach wygrała ponad 12 mln dolarów! Jako jedyna kobieta w historii ma na swym koncie także 3 bransoletki WSOP. Pochodząca z Nowego Jorku Vanessa swą przygodę z pokerem rozpoczęła w wieku 19 lat. Udało jej się od tego czasu wygrać wiele turniejów na żywo jak i rozgrywek internetowych. Pokerzystka może się przy tym pochwalić, że jest też jedyną do tej pory kobietą, która znalazła się na szczycie rankingu Global Poker Index. Z początkiem 2018 roku ogłosiła jednak, że kończy z pokerem. Być może jednak kiedyś powróci, aby znów stać się liderem rankingów.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.