TOP 5 kobiet, które grają w pokera

Poker to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych gier hazardowych na świecie. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się światowe turnieje, w których można wygrać całkiem duże pieniądze. Przez wiele lat poker uchodził za typową męską grę. Jednak z biegiem czasu coraz więcej przedstawicielek płci pięknej zaczęło brać udział w mniejszych czy większych turniejach. Dziś wiele z nich należy do światowej czołówki. Oto top 5 najlepszych pokerzystek na świecie, dla których gra w poker lądowy i poker online to sposób na życie i zarabianie.

Liv Boeree

Liv Boeree to Brytyjka, która swą przygodę z pokerem zaczęła w 2005 roku od telewizyjnego programu Ultimatepoker.com Showdown. Udział w nim był dla niej przepustką do sławy, gdyż wkrótce została zatrudniona jako reporterka, która relacjonowała wiele turniejów pokerowych. Mimo wszystko wciąż chciała wziąć udział w kolejnych rozgrywkach. Poprosiła w związku z tym kilka znanych osobistości o pomoc. Dzięki temu przeszła szkolenie u takich osób jak Phil Hellmuth, Dave Ulliott i Annie Duke. Okazało się to strzałem w 10, gdyż w 2010 roku udało jej się wygrać EPT San Remo i zgarnąć tam aż 1,25 mln euro. Turniej ten okazał się przepustką do sławy, gdyż szybko stała się członkiem elitarnej grupy PokerStars. Dziewczyna z celebrytki stała się ważną osobą w świecie pokerowym, a na swym koncie ma już blisko 4 mln dolarów z wygranych.

Annie Duke

Annie Duke to jedna z najbardziej znanych kobiecych gwiazd pokera. Pochodzi z utalentowanej rodziny, gdyż jej bratem jest Howard Lederer, jeden z liderów męskiego pokera. Annie przetarła szlaki innym dziewczynom, gdyż zaczęła grać w pokera zawodowo już w latach 90. Sukcesywnie wspinała się po szczeblach turniejowych, by w końcu w 2004 roku zdobyć upragnioną bransoletkę World Series of Poker. Jej jednorazowa najwyższa wygrana wynosi 2 mln dolarów, a na swym koncie ma już ponad 5 mln.

Annette Obrestad

Annette Obrestad to Norweżka, która swego czasu okrzyknięta została mianem złotego dziecka pokera. Gdy w 2007 roku wygrała Main Event WSOPE, miała zaledwie 19 lat. Swą karierę zaczęła w wieku 15 lat. Początkowo brała udział tylko w turniejach internetowych, lecz z czasem zaczęła także występować na żywo. To ona jest rekordzistką pod względem jednorazowej wygranej, gdyż w wieku 18 lat wygrała ponad 2 mln dolarów. Na swym koncie ma ponad 4 mln dolarów, a pula ta wciąż rośnie. Norweżka znana jest z kolorowych włosów czy też częstej gry przy stole w okularach przeciwsłonecznych.

Kathy Liebert

Kathy Liebert to kolejna Amerykanka w zestawieniu, która na co dzień mieszka w Las Vegas, czyli światowej stolicy hazardu. Również należy do „matek” kobiecego pokera, gdyż swą karierę zaczynała w latach 90. Już w swych dwóch pierwszych zawodowych turniejach zajmowała 2. miejsca. Tylko przez pierwszy tydzień gry w pokera zarobiła 34,000 dolarów. Pierwszy tytuł przypada na rok 2000, kiedy to wygrała L.A. Poker Classic. Z kolei w 2004 roku wygrała swoją pierwszą złotą bransoletkę WSOP, grając w Texas Hold’em. Wielokrotnie występowała przy tym w finałach prestiżowych turniejów, a na swym koncie ma ogółem ponad 6 mln dolarów.

Vanessa Selbst

Vanessa Selbst to absolutna kobieca rekordzistka pokerowa, która do tej pory we wszystkich turniejach wygrała ponad 12 mln dolarów! Jako jedyna kobieta w historii ma na swym koncie także 3 bransoletki WSOP. Pochodząca z Nowego Jorku Vanessa swą przygodę z pokerem rozpoczęła w wieku 19 lat. Udało jej się od tego czasu wygrać wiele turniejów na żywo jak i rozgrywek internetowych. Pokerzystka może się przy tym pochwalić, że jest też jedyną do tej pory kobietą, która znalazła się na szczycie rankingu Global Poker Index. Z początkiem 2018 roku ogłosiła jednak, że kończy z pokerem. Być może jednak kiedyś powróci, aby znów stać się liderem rankingów.