Top Ad unit 728 × 90

 

Sergio Perez zostaje w Racing Point na 3 lata

Sympatyczny Meksykanin Sergio Perez, który już 8 razy stawał na podium w Formule 1 zostaje z zespołem Racing Point na trzy kolejne sezony. W swojej karierze brał udział w 170 Grand Prix i jeździ od 9 sezonów.

Karierę rozpoczął w zespole Sauber. Był kierowcą protegowanym i blisko związanym z Ferrari. W 2013 roku nadarzyła się okazja i zerwał kontakty z Ferrari wybierając McLarena. Niestety bolid tego zespołu w tamtym sezonie był bardzo słaby i zabrakło doświadczenia w gierkach politycznych. Sprawiło to, że Sergio musiał szukać miejsca gdzie indziej.

Na szczęście duże zaplecze finansowe jego sponsorów pozwoliło mu znaleźć miejsce w Force India, które pomimo zmiany nazwy jest tak naprawdę do tego momentu jego zespołem.

"Jestem bardzo podekscytowany przedłużeniem współpracy z zespołem na kolejne trzy lata. Od dłuższego czasu współpracuję z tą grupą ludzi, którzy stali się moją drugą rodziną. Razem odnieśliśmy ogromny sukces i dzielimy tą samą pasję do wyścigów. Byłem pod wrażeniem kierunku, jaki zespół obrał w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, co daje mi pewność na przyszłość. Wierzę, że najlepsze czasy jeszcze przed nami i nie mogę się doczekać, aby świętować mnóstwo podiów w nadchodzących latach."

Jest to już kolejny kierowca, który potwierdzony jest w tym tygodniu po Bottasie i Oconie na przyszły sezon.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.