Kto transmituje F1, F2, F3 w Polsce w latach 2019-2022

W tym roku jak dobrze wiecie mamy szaleństwo związane z Robertem Kubicą. Wszyscy bili się o pokazywanie transmisji z wyścigów Formuły 1, ostatecznie prawa miał jednak kanał Eleven Sports,  którego właściciel Polsat, pokazuje nam tylko skrót wyścigu w Polsat Sport, a samą sublicencję na pokazywanie części transmisji sprzedał TVP Sport.

Prawa do Formuły 1 zakupione mieli jednak tylko do końca sezonu 2019, teraz przedłużyli je i uzyskali wyłączne prawa do transmitowania w całości zawodów Formuły 1 w kolejnych sezonach 2020, 2021 i 2022.

Stacja pokazuje zawody Formuła 1 nieprzerwanie od 2016 roku oferując widzom relacje na żywo, ze wszystkich wyścigów, kwalifikacji oraz treningów. Dodatkowo jest studio z "znawcami" sportu przed i po każdej transmisji.

Eleven będzie ponownie udzielał sublicencji na pokazywanie skrótów Polsatowi (co może oznaczać Polsat Sport) oraz, w sezonie 2019, do równoległego, częściowego transmitowania wyścigów w TVP, dzięki czemu relacje z Formułą 1 będą szeroko dostępne dla Polskich widzów.

Nowa umowa zostaje zawarta w niezwykłe ciekawie zapowiadającym się dla polskich kibiców sezonie Formuły 1, w którym Robert Kubica powraca do rywalizacji w gronie najlepszych kierowców świata.

Porozumienie obejmuje również prawa do mistrzostw Formuły 2 i 3 oraz Porsche Supercup w latach 2019 - 2022. Zawody te pokazywane będą na kanałach sportowych Polsatu.