Top Ad unit 728 × 90

 

Według Pirelli wyścigi tylko z 1 pit stopem, ale będą ciekawsze

Dyrektor sportów motorowych Pirelli Mario Isola twierdzi, że fani Formuły 1 mogą spodziewać się mniejszej aktywności w alejach serwisowych w tym roku. Wierzy jednak, że zmiany w przepisach aerodynamiki bolidów na ten sezon i nowe opony sprawią, że jakość ścigania się poprawi.

W zeszłym roku Pirelli przygotowało bardziej miękkie mieszanki, żeby zmusić zespoły i kierowców do dwóch pit stopów. Ta sztuka się nie udała ponieważ nikt nie chciał ryzykować straty pozycji na torze, walka o jej odzyskanie mogła się okazać zbyt trudna. Wyprzedzanie i jazda za drugim bolidem sprawiała dużo problemów z poprzednimi przepisami. Jadąc za długo za drugim bolidem łatwo było zniszczyć swoje opony i tym samym stracić szanse na lepszy rezultat.

W tym roku mamy większe przednie skrzydło, które ma za zadanie pozwolić zawodnikom jechać bliżej siebie w zakrętach. Mamy większe tylne skrzydło, które powoduje, że jadąc w tunelu aerodynamicznych zawodnik może się szybciej zbliżyć do jadącego przed nim i dodatkowo bardziej efektywny DRS, który akurat moim zdaniem może zepsuć faktyczną walkę na torze. Oby skrócono strefy w celu wyrównania szans zawodnikom broniącym się, inaczej to będzie mijanie, a nie wyprzedzanie.

Nowe bolidy nie powinny być też wolniejsze od zeszłorocznych. Zespoły już zdołały odrobić straty, które spowodowane były zmianami w regulaminie.


Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.