Oglądalność GP Australii 2019

Jak dobrze wiecie Robert Kubica wrócił do Formuły 1, a z nim wielu fanów startów Polaka. Jak prezentowała się więc oglądalność pierwszego wyścigu sezonu? Kiedy Kubica startował po raz pierwszy w Formule 1 to wyścigi pojawiły się w Polsacie w otwartej telewizji i wtedy oglądalność liczyliśmy w milionach. Oczywiście wiązało to się też z sukcesami Roberta.

Teraz w czasach płatnej telewizji już tak dobrze nie jest. Oczywiście poranny wyścig w Melbourne nie jest zbyt reprezentatywny i wiadomość o transmisji Grand Prix od 45 minuty w TVP Sport pojawiła się bardzo późno, ale wyniki w porównaniu do zeszłego roku mocno podskoczyły w górę.

216 tysięcy widzów zanotował wyścig w Eleven1. Oglądalność studia i wyścigu od 45 minuty w TVP Sport wynosiła 186 tysięcy. To naprawdę dobry wynik jak na tak późną wiadomość i specyfikę transmisji w telewizji publicznej.

Od 30 okrążenia mieliśmy przecież tylko jeden manewr wyprzedzania i jedno odpadnięcie z wyścigu. Wiem, że wielu z was narzeka na taką formę, ale jeśli prawie 200 tysięcy ludzi w taki sposób oglądało i pewnie jak kolejny wyścig będzie po południu to jeszcze się liczba zwiększy.

Zasięg Eleven to 13,4% a TVP Sport 98,4%

Z jednej strony można krytykować TVP, ale z drugiej ostatnio pisałem ostatnio przy okazji premiery serialu na Netflixie, że w celu zwiększenia ilości fanów Formuły 1 ten sport musi jakoś zdobywać tych którzy go jeszcze nie znają. Więc nawet w tak ubogiej formie jest to dobry sposób na rozpromowanie królowej motorsportu.

Poniżej macie jeszcze porównanie rok do roku. Średnio na jednego fana Formuły 1 dochodzi dodatkowy jeden fan Roberta Kubicy.