Top Ad unit 728 × 90

 

Oglądalność GP Australii 2019

Jak dobrze wiecie Robert Kubica wrócił do Formuły 1, a z nim wielu fanów startów Polaka. Jak prezentowała się więc oglądalność pierwszego wyścigu sezonu? Kiedy Kubica startował po raz pierwszy w Formule 1 to wyścigi pojawiły się w Polsacie w otwartej telewizji i wtedy oglądalność liczyliśmy w milionach. Oczywiście wiązało to się też z sukcesami Roberta.

Teraz w czasach płatnej telewizji już tak dobrze nie jest. Oczywiście poranny wyścig w Melbourne nie jest zbyt reprezentatywny i wiadomość o transmisji Grand Prix od 45 minuty w TVP Sport pojawiła się bardzo późno, ale wyniki w porównaniu do zeszłego roku mocno podskoczyły w górę.

216 tysięcy widzów zanotował wyścig w Eleven1. Oglądalność studia i wyścigu od 45 minuty w TVP Sport wynosiła 186 tysięcy. To naprawdę dobry wynik jak na tak późną wiadomość i specyfikę transmisji w telewizji publicznej.

Od 30 okrążenia mieliśmy przecież tylko jeden manewr wyprzedzania i jedno odpadnięcie z wyścigu. Wiem, że wielu z was narzeka na taką formę, ale jeśli prawie 200 tysięcy ludzi w taki sposób oglądało i pewnie jak kolejny wyścig będzie po południu to jeszcze się liczba zwiększy.

Zasięg Eleven to 13,4% a TVP Sport 98,4%

Z jednej strony można krytykować TVP, ale z drugiej ostatnio pisałem ostatnio przy okazji premiery serialu na Netflixie, że w celu zwiększenia ilości fanów Formuły 1 ten sport musi jakoś zdobywać tych którzy go jeszcze nie znają. Więc nawet w tak ubogiej formie jest to dobry sposób na rozpromowanie królowej motorsportu.

Poniżej macie jeszcze porównanie rok do roku. Średnio na jednego fana Formuły 1 dochodzi dodatkowy jeden fan Roberta Kubicy.


Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.