Top Ad unit 728 × 90

 

Ile zespoły otrzymały nagród pieniężnych po sezonie 2018

Ferrari już od 10 lat nie wygrało mistrzostwa świata, ale nadal jest zespołem, który co roku otrzymuje najwięcej pieniędzy. 205 milionów dolarów dla włoskiego zespołu, a 177 milionów dla Mercdesa, który już piąty rok z rzędu wygrał mistrzostwo świata.

1004 miliony dolarów są do rozdysponowania w tym sezonie od Liberty Media. Zespół Haas w tym roku otrzyma aż 32% więcej niż w poprzednim sezonie, ale to i tak tylko 10 milionów więcej od Williamsa, który był ostatni w tabeli mistrzostw.

W kolumnie 1 mamy 35 milionów które przydzielane są wszystkim którzy kończą sezon w top 10, czyli wszystkim od kiedy ściga się tylko 10 zespołów.

W kolumnie 2 mamy pieniądze przydzielone ze względu na osiągnięty wynik w mistrzostwach.

Następnie mamy dodatkowe bonusy. Historyczny dla Ferrari, specjalne dla czterech konstruktorów i inne bonusowe wynegocjowane przez Williamsa, Mercedesa i Red Bulla.

Liberty Media ma przyznać w pierwszej kolumnie 35 milionów pomimo tego, że nowy zespół Racing Point teoretycznie nie startował w dwóch poprzednich sezonach, a takiej jest wymaganie. Z tego względu zespół Haas może się sądzić o dodatkowe pieniądze ponieważ oni też nie spełniali tego wymogu jako nowy zespół, a jednak pieniędzy nie otrzymali w poprzednich dwóch sezonach.

ZespółKolumna 1Kolumna 2RazemHistoryczneBonus dla konstruktorówInneRazem2018 +/- (%)Klasyfikacja 2018 
Ferrari3556917341205+5.72
Mercedes35661014135177+4.11
Red Bull3546813635152+4.13
McLaren35326733100+23.56
Renault35387373+17.74
Haas35357070+32.15
Williams3515501060-21.110
Racing Point35245959-14.57
Sauber35215656+21.78
Toro Rosso35175252-7.19

Kup pakiet Eleven na cały sezon! za 130zł


Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.