Formuła 1 oficjalnie w TVP - jest haczyk

Przeczytaliście o tym pierwszy raz tutaj. Formuła 1 już od jutra w TVP. Jacek Kurski właśnie o tym poinformował na twitterze. Wydawało się to niemożliwe, a jednak. Jest jednak haczyk. Wyścigi będą pokazywane dopiero od 45 minuty.

Kibice wyjątkowy sezon Polaka będą mogli oglądać w Telewizji Polskiej. Wszystkie wyścigi będą transmitowane w TVP Sport, na stronie TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej od 45. minuty. Tylko na takich warunkach TVP mogło nabyć prawa do pokazywania wyścigów Formuły 1.

Niedzielne Grand Prix poprzedzi studio, które rozpocznie się już o godzinie 6:00. Gośćmi będą Jakub Przygoński i Michał Owczarek, a poprowadzi je Maciej Kurzajewski. Rywalizację na torze skomentują Maciej Iwański i Sławomir Kwiatkowski.

Może i ta transmisja od 45 minuty nie jest jakaś standardowa, ale dopiero co pisaliśmy o tym, że F1 musi sprawić, że pozyskiwanie fanów będzie łatwiejsze, to publiczna telewizja na pewno jest dobrym ruchem. Ci co kupili dostępy w Eleven czy F1TV przecież tam oglądać nie muszą, a na pewno znajdą się osoby które włączą ten kanał nie tylko ze względu na Kubicę i zostaną kibicem

Transmisje odbywać się będą w kanale TVP Sport.