TVP chce kupić sublicencję na pokazywanie Formuły 1

Wirtualnemedia dziś donoszą, że Telewizja Polska zainteresowała się Formułą 1 i oczywistym powrotem Kubicy. Chcą wykupić sublicencję na transmisje. Jacek Kurski powiedział: W interesie wszystkich jest to, żeby sponsoring Orlenu miał przełożenie na otwartą antenę TVP. Jesteśmy w kontakcie z Polsatem.

Oczywiście skoro Orlen płaci tyle milionów za reklamy na bolidach Williamsa, to fajnie by było, żeby trochę więcej osób je zobaczyło. Oglądalność w płatnej telewizji to jakieś 100 tyś widzów, a w otwartej to pewnie kilka milionów. Orlen chce się też promować na rynkach zagranicznych

Na ten moment w Polsce prawa do transmisji Formuły 1 posiada Eleven Sports oraz sama Formuła 1 poprzez usługę F1 TV PRO. Grupa Eleven Sports w zeszłym roku została przejęta przez Cyfrowy Polsat i dysponuje teraz wszystkimi prawami sportowymi Eleven Sports.

Jacek Kurski ujawnił, że Cyfrowy Polsat jest zainteresowany sprzedażą sublicencji. - Jest wola, ale trzeba dograć pewne szczegóły techniczne. Wyścigi trafią prawdopodobnie na antenę TVP Sport, chyba że Robert Kubica będzie wygrywał.

Co jak na ten moment wiemy, raczej jest w sferze marzeń no i najpierw zainteresowana strona musi dogadać się z Polsatem. Pytanie tylko czy Kubicomania niepoparta sukcesami może się skończyć dołkiem na kolejne lata bez żadnych transmisji po polsku. Efekt spalonej ziemi, Zobaczymy.