Top Ad unit 728 × 90

 

TVP chce kupić sublicencję na pokazywanie Formuły 1

Wirtualnemedia dziś donoszą, że Telewizja Polska zainteresowała się Formułą 1 i oczywistym powrotem Kubicy. Chcą wykupić sublicencję na transmisje. Jacek Kurski powiedział: W interesie wszystkich jest to, żeby sponsoring Orlenu miał przełożenie na otwartą antenę TVP. Jesteśmy w kontakcie z Polsatem.

Oczywiście skoro Orlen płaci tyle milionów za reklamy na bolidach Williamsa, to fajnie by było, żeby trochę więcej osób je zobaczyło. Oglądalność w płatnej telewizji to jakieś 100 tyś widzów, a w otwartej to pewnie kilka milionów. Orlen chce się też promować na rynkach zagranicznych

Na ten moment w Polsce prawa do transmisji Formuły 1 posiada Eleven Sports oraz sama Formuła 1 poprzez usługę F1 TV PRO. Grupa Eleven Sports w zeszłym roku została przejęta przez Cyfrowy Polsat i dysponuje teraz wszystkimi prawami sportowymi Eleven Sports.

Jacek Kurski ujawnił, że Cyfrowy Polsat jest zainteresowany sprzedażą sublicencji. - Jest wola, ale trzeba dograć pewne szczegóły techniczne. Wyścigi trafią prawdopodobnie na antenę TVP Sport, chyba że Robert Kubica będzie wygrywał.

Co jak na ten moment wiemy, raczej jest w sferze marzeń no i najpierw zainteresowana strona musi dogadać się z Polsatem. Pytanie tylko czy Kubicomania niepoparta sukcesami może się skończyć dołkiem na kolejne lata bez żadnych transmisji po polsku. Efekt spalonej ziemi, Zobaczymy.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.