Top Ad unit 728 × 90

 

Kubica po pierwszym dniu testów

Po raz pierwszy w tym roku na torze pojawił się Robert Kubica. Polak jeździł tylko do południa, cały poranek spędził na testowaniu systemów i sprawdzaniu aerodynamiki. Przejazdy wtedy są bardzo wolne i sprawdzane są wszystkie układy jednostki napędowej, elektroniki, hamulców itp.

Dopiero po 10 wykręcił lepszy czas po tym jak zdjęciu z jego bolidu przyrządu do pomiarów opływającego powietrza. Tempo nie było najlepsze. Jego najszybsze okrążenie było wolniejsze o 0,6 sekundy od najwolniejszego czasu z pierwszego dnia testów innych zespołów.

To koniec pierwszej tury testów. W kolejnej ponownie będziemy mieli 4 dni, z tego w dwa będzie jeździł Robert. Mam nadzieję, że będą to całe dni lub chociaż 4 połówki.

Co powiedział Kubica po 1 teście:

Można poczuć, że z bolidem nie wszystko jest ok. Jeszcze wszystkich części nie zamontowano, ale nie zostało tego dużo. Nie powinienem o tym mówić, bo jestem tutaj po to, żeby jeździć i na tym muszę się skupić. W końcu mam też bolid więc mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu zaczniemy lepiej przygotowywać się do pierwszego wyścigu.

Zapytany o sam bolid i czy jest krokiem naprzód odpowiedział:

W pewnym sensie oczywiście jest to krok do przodu, ale w innych nie koniecznie. Na tym etapie nie chce mówić o osiągach. Pytanie brzmi czy zrobiliśmy większy krok do przodu niż do tyłu ze względu na zmiany przepisów.

Dla telewizji Eleven miał mniej cierpkich słów niż do zagranicznych dziennikarzy.Wyniki 1 dnia do południa:


Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.