Kubica nie pojeździ w poniedziałek

Zespół Williams oficjalnie potwierdził, że przekładają start testów na wtorek. W poniedziałek przez pół dnia miał jeździć Robert Kubica. Bolid FW42 nie wyjedzie na tor ponieważ zespół ma problem z skompletowaniem części.

Dziś rano przyszło do nas oświadczenie od Claire Williams: „Niestety musieliśmy opóźnić początek naszych przedsezonowych testów w Barcelonie do wtorku rano. Mieliśmy niesamowicie dużo pracy do wykonania w Grove nad tym, aby przygotować FW42 na nadchodzący sezon i mimo usilnych starań, potrzebujemy trochę więcej czasu, zanim pojazd będzie gotowy do jazdy. Naszym absolutnym priorytetem jest upewnienie się, że w możliwie najlepszym stopniu przygotujemy samochód do wyjazdu na tor, a czasami trwa to dłużej niż można tego oczekiwać. Zdecydowanie nie jest to idealna sytuacja, ale to nie koniec świata. Oczywiście będziemy musieli wykonać sporo pracy, aby odzyskać stracony czas, ale nadal będziemy mieć do dyspozycji 7 dni testowych i ten czas maksymalnie wykorzystamy, aby przygotować samochód do pierwszego wyścigu”.

Harmonogram jazd podam jutro. Zespół podesłał informację, że Kubica będzie jeździł w środę i czwartek po pół dnia. Mikołaj Sokół twierdzi, że we wtorek też.