Top Ad unit 728 × 90

 

David Coulthard - Zwycięska Formuła

Wkrótce na stronie pojawi się recenzja kolejnej książki, która już jest dostępna od kilku dni w sprzedaży. David Coulthard, były zawodnik Williamsa i McLarena opisuje w niej Formułę 1 od strony biznesu.

Jak mechanicy z zespołu Formuły 1 potrafią zmienić cztery koła w 1,9 sekundy?

I jakie ma to znaczenie dla takiej firmy, jak np. Blackberry?

W czym tkwi tajemnica sprawnego zarządzania czasem przez Rona Dennisa?

Dlaczego Formuła 1 jest przykładem wspaniałego przywództwa, motywacji i strategii?

I jaka z tego dla nas płynie nauka?

Dawid Coulthard był jednym z czołowych kierowców Formuły 1, począwszy od lat 90. Doświadczenia, obserwacje i przemyślenia wyniesione z tej szczególnej dziedziny sportu stara się uogólnić i przekazać tak, by mogły pomóc każdemu z nas w budowaniu życiowej kariery i zarazem w działalności biznesowej. Coulthard uważa bowiem, że „…sport jest inspirujący. Łączy ludzi, ale – w rezultacie – jest także biznesem. Z biznesu sportowego można się wiele nauczyć i te lekcje zastosować do swojej kariery lub swojej firmy”.

Konstrukcja książki jest bardzo klarowna. Składa się z 10 rozdziałów i suplementu. Tytuły poszczególnych rozdziałów są znaczące i instruktywne, precyzyjnie zapowiadają ich treść. Jak na dobrego Szkota i zapewne protestanta przystało, autor zaczyna od „Etyki pracy”.

„Zwycięska Formuła” oparta jest na kilku fundamentalnych przekonaniach. Trzeba pracować rzetelnie i trzeba pracować ciężko, „bo ciężka praca jeszcze nikogo nie zabiła”; trzeba wierzyć w siebie, ale należy też siebie poznać, swoje preferencje i możliwości, by uwolnić osobisty potencjał; trzeba nauczyć się pracować w zespole, być otwartym na innowacje, umieć szacować ryzyko i je podejmować; nie wolno ulegać wygodnej stagnacji, nie wolno grać nieczysto; trzeba umieć odnosić sukcesy i ponosić straty.

Wartość czytelnicza „Zwycięskiej formuły” polega jednak nie tylko na tym, że ogarnia ona, wnikliwie i atrakcyjnie, tak ważną w życiu zawodowym każdego człowieka problematykę – dążenie do sukcesu. Coulthard nie moralizuje i nie „ględzi” (zresztą wzywa wprost swych czytelników, by unikali gadulstwa i ględzenia jako zabójców skutecznej komunikacji), a wszystkie swoje rady, zalecenia i wskazówki wysnuwa z własnych, na ogół ekscytujących przeżyć i doświadczeń oraz wnikliwych obserwacji swego środowiska. Cały tok rozumowania zademonstrowany w książce oparty jest na pewnego rodzaju symetrii: doświadczenia i reguły sportu motorowego z jednej strony, zasady działalności biznesowej oraz kształtowanie własnej osobowości – z drugiej.

Tak skonstruowana książka ma też w zasadzie dwa – niewykluczające się – kręgi potencjalnych czytelników. Pierwszy to osoby zainteresowane rozwojem własnej osobowości, szukające porad związanych z ich życiem zawodowym, karierą, osiągnięciami i sukcesami, sposobami radzenia sobie z porażkami. Drugi – to miłośnicy zapachu palonej gumy i ryku bolidów. Ponieważ baza do rozważań Coultharda to właśnie świat Formuły 1, jego strategie, tajniki i koloryt, ta druga grupa czytelników także będzie lekturą usatysfakcjonowana, ponieważ niektóre rozdziały zawierają sporo informacji związanych z techniką i technologią w sporcie samochodowym.

Słowo o autorze:
David Coulthard jest kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego. Wystąpił w 247 wyścigach, zwyciężając w trzynastu i sześćdziesiąt dwa razy stając na podium. W 2001 roku został wicemistrzem świata F1, startując w barwach zespołu McLaren.

Po zakończeniu startów kontynuował współpracę z Red Bullem jako konsultant i został komentatorem wyścigów Formuły 1 dla stacji telewizyjnej BBC. Od 2016 roku był komentatorem i analitykiem telewizji Channel 4 podczas zawodów Formuły 1.

Coulthard prowadzi z powodzeniem działalność biznesową; jest między innymi współzałożycielem agencji reklamowej Velocity Experience oraz świetnie prosperującej firmy producenckiej Whisper Films.Autor: David Coulthard
Tytuł: Zwycięska Formuła. Przywództwo, strategia, motywacja jak w Formule 1
Premiera: 20.02.2019 r.
Ilość stron: 256
Oprawa: twarda z obwolutą
Format: 150x227 mm
ISBN: 978-83-66142-02-2
Cena: 54.90 PLN
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.