Wyniki 3 dnia testów zimowych 2019

Danił Kvyat najszybszy trzeciego dnia testów zimowych przed sezonem 2019. Kierowca Toro Rosso wykręcił czas 1’17.704 pod sam koniec sesji. Jest to też najlepsze okrążenie dotychczasowych testów. Rosjanin zakończył dzień przed Kimim Raikkonenem i jego Alfą Romeo.

Ferrari zakończyło dzień testów pół godziny przed czasem, Sebastian Vettel dziś był czwarty za Danielem Ricciardo w Renault. Trzy razy dziś na torze pojawiła się czerwona flaga za każdym razem przez bolid zespołu Haas. Romain Grosjean miał dziś problemy z hydrauliką.

Max Verstappen przejechał dziś ponad 100 okrążeń, a Red Bull wykręcił swój najlepszy czas. Carlos Sainz przez dwie godziny siedział w boksach zanim pojawił się na torze ponieważ McLaren miał problemy ze skrzynią biegów.

Mercedes nadal po cichutku z tyłu jeździ, ale ich czasy długich przejazdów są naprawdę dobre.

Jak już w poprzednim poście pisałem w końcu na torze pojawił się Williams. Udało się pokonać 25 okrążeń z mizernym czasem, ale te 100 kilometrów to tyle ile powinni przejechać w trakcie dnia filmowego w celu sprawdzenia wszystkich systemów przed prawdziwymi testami. Za kierownicą był dziś George Russell, wróci za kółko jutro po południu, a z rana FW42 przejmie Robert Kubica.