PKN Orlen oficjalnie sponsorem Kubicy

PKN ORLEN został Oficjalnym Partnerem zespołu Williams Racing na sezon 2019. Dziś oficjalnie otrzymaliśmy potwierdzenie tego co wszyscy wiedzieli od prawie miesiąca.

Tutaj oficjalna depesza zespołu

W ramach umowy PKN ORLEN będzie miał branding na tylnym skrzydle, nosie, wlotach powietrza i obu lusterkach FW42. Ponadto ich logo pojawi się na kaskach i kombinezonach kierowców oraz mechaników.

Claire Williams: "Z przyjemnością ogłaszamy, że PKN ORLEN będzie partnerem Williams Racing na sezon 2019. Williams oznacza technologię, innowacyjność i najwyższej klasy inżynierię, a te synergie z PKN ORLEN przyczynią się do rozwoju naszego partnerstwa ".

Daniel Obajtek, Prezes Zarządu i Prezes Zarządu PKN ORLEN powiedział: "Współpraca PKN ORLEN i Williams  Racing rozpoczyna nową erę dla sportów motorowych w Polsce, a także buduje globalny zasięg naszej marki. Warto pamiętać, że Grupa ORLEN posiada dziś aktywa w pięciu krajach w Europie i Ameryce Północnej. Nasze produkty są dostępne w ponad 90 krajach na całym świecie. Oznacza to, że poszukujemy globalnych kanałów komunikacji, aby ustanowić międzynarodową pozycję. Udział w wyścigach Formuły 1 jest jednym z najskuteczniejszych sposobów promowania naszej marki poprzez sponsorowanie sportu. Cieszymy się, że możemy rozpocząć współpracę z Williamsem. Z zespołem, który właśnie ogłosił Roberta Kubicę jako kierowcę wyścigowego w 2019 roku, jedynego Polaka, który brał udział w Formule 1, chcemy towarzyszyć mu w jego drodze powrotnej na szczyt. "