Nowe grafiki w transmisjach F1 w przyszłym roku

Formula 1 wprowadzi do transmisji grafiki prosto z gier w trakcie przyszłego sezonu. W trakcie prezentacji firmy Amazon dotyczących nowych technologii i ich wykorzystania zaprezentowano kilka grafik, które będą nam towarzyszyć w trakcie wyścigów.

Właściciele Formuły 1 chcą ułatwić widzom zrozumienie tego co dzieje się na torze. Dlatego też postanowili udostępnić dane, które wcześniej były dostępne tylko dla zespołów, jak i takie które posiadają tylko oni. Część z nich będzie korzystało z tak zwanego uczenia maszynowego.

Przykładowo na grafice powyżej mamy informację o tym, że prawdopodobieństwo wyprzedzenia Hamiltona przez Vettela w tym momencie wyścigu to 80%. Program komputerowy będzie te dane wyliczał na podstawie zużycia opon, paliwa, jednostki napędowej jak i danych historycznych.
Dane dotyczące zużycia każdej pojedynczej opony i jej temperatury, czy zużycia hamulców mają pomóc fanom zrozumieć, czy dany kierowca jest w kłopotach, czy w danym momencie świetnie sobie radzi.

Informacje pokazywane na ekranie mają pomóc zrozumieć strategie poszczególnych zespołów. Pokazać czy dany kierowca zyskał, czy stracił na danej sytuacji czy decyzji.

Później wszystkie zgromadzone dane mają być przetwarzane i w przyszłości wykorzystywane do wprowadzania zmian w torach, czy budowy takich zakrętów które będą wspomagać wyprzedzanie.


Co myślicie o tych nowościach? Z jednej strony nowinki technologiczne to coś ciekawego, z drugiej strony Formuła 1 już jest przewidywalna, a część danych ma nam ułatwić przewidzenie tego co się wydarzy i tym samym popsuć nam ich odbiór. Jakie jest wasze zdanie?