Mercedes pozostał na czele w drugim treningu przed Grand Prix Hiszpanii, ale tym razem to Lewis Hamilton był najszybszy. Brytyjczyk był szybszy od Daniela Ricciardo, który odrabiał straty po porannej sesji którą zakończył w barierach.
Max Verstappen był trzeci, a za nim Sebastian Vettel i Valtteri Bottas. Kimi Raikkonen był szósty, ale jego jednostka napędowa pod koniec sesji dymiła, a to raczej nie oznacza nic dobrego. Kierowcy Hassa byli najszybsi z poza czołowej trójki zespołów.
Obaj kierowcy Williamsa zakończyli dzień ponownie na dole tabeli, ale tym razem Sirotkin siedział już w swoim bolidzie i był wolniejszy od Strolla.


