Jak ojciec mistrza Formuły 1 sprzedawał polonezy

„Może nie jest najszybszy, może nie jest najpiękniejszy…” – tak zaczynał opowiadać o sprzedawanych przez siebie samochodach John Button. Ojciec Jensona Buttona, znany brytyjski kierowca rallycrossowy, prowadził do 1992 roku salon samochodowy, w którym pojawiły się również polskie samochody FSO.

Obejrzyj spot promujący książkę:

W ukazującej się właśnie autobiografii Jensona Buttona „Życie na maksa” czytamy, że chcąc sprzedać samochód FSO, John Button wymyślił specjalną promocję: „Kup samochód, wczasy dostaniesz w prezencie!”. W swoim salonie John wysypał piasek przed jednym z aut, dorzucił wiaderko, łopatkę i piłkę plażową i oto ojciec przyszłego mistrza formuły 1 zachwycił klientów plażą. Okazja życia!

Ukazująca się właśnie autobiografia Jensona Buttona „Życie na maksa” to coś więcej niż wspomnienie wyścigów czy kronika sportowych wydarzeń. To pełna smaczków, zabawnych zdarzeń i wzruszeń opowieść o prawdziwym Buttonie. O wspierającym ojcu i pustce po jego stracie. O dobrych, ale i o złych chwilach; o radosnych wzlotach i bolesnych upadkach. O wątpliwościach i nadziejach, które wcale nie musiały się ziścić.

„Życie na maksa. Autobiografia” to historia życia kierowcy wyścigowego, który spędził w Formule 1 siedemnaście lat – przez ten czas wziął udział w 309 wyścigach i miał okazję poznać zarówno blaski, jak i cienie tego sportu. Lecz przede wszystkim to historia życia człowieka z krwi i kości.

„Życie na maksa” Jensona Buttona – w księgarniach już 4 kwietnia.