Top Ad unit 728 × 90

 

Robert Kubica ambasadorem marki LOTOS

Grupa LOTOS została oficjalnym partnerem Roberta Kubicy w sezonie wyścigowym 2018. Spółka naftowa zapowiada udział sportowca, jako swojego ambasadora, w promocji m. in. nowej linii w pełni syntetycznych, energooszczędnych i zaawansowanych technologicznie syntetycznych olejów silnikowych LOTOS Quazar Dynamic, czy też nowej linii napojów energetycznych LOTOS Dynamic, która wkrótce zadebiutuje na rynku.

– Sporty motorowe są w DNA Grupy LOTOS. Jesteśmy dumni, że polska marka ponownie pojawi się na kombinezonie Roberta Kubicy, tym razem w najbardziej prestiżowej serii wyścigów samochodowych na świecie, Formule 1 – mówi Mateusz Aleksander Bonca, p.o. prezesa Zarządu Grupy LOTOS S.A.

Piotr Ciach, członek Zarządu firmy dodaje: – Filarem rozwoju firmy są innowacje oraz doskonalenie naszych produktów, procesów i technologii, a jak wiadomo Robert Kubica realizuje podobne zadania w zespole Williams Martini Racing. Mamy wspólne wartości i wiemy, że naj nie bierze się znikąd.

– Gorąco dziękuję Grupie LOTOS, która mnie wspiera w powrocie do wyścigów F1. Zaangażowanie LOTOSU jest dla mnie bardzo ważne. Ogromnie podziękowania składam też polskim kibicom, którzy stali za mną murem w ostatnich miesiącach. Dziękuję za doping na torach oraz w Internecie. Cieszę się, że ponownie mam zaszczyt reprezentować markę LOTOS, z którą łączy mnie nie tylko pasja do samochodów, ale także konkretne osiągnięcia sportowe – komentuje Robert Kubica

Grupa LOTOS była oficjalnym partnerem Roberta Kubicy w latach 2013-2015, podczas jego występów w kategorii WRC-2 Rajdowych Mistrzostw Świata oraz w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Robert Kubica i Maciej Baran, jako pierwsza polska załoga, zdobyła w 2013 r. tytuł Mistrzów Świata w kategorii WRC-2. Po ponad ośmioletniej nieobecności Robert Kubica wraca do rodziny Formuły 1, tym razem w nowej roli – kierowcy rozwojowego i rezerwowego w zespole Williams Racing.

– Jesteśmy przekonani, że Robert Kubica dostarczy kibicom sportowych emocji do pełna. Wierzymy, że powrót Roberta Kubicy do Formuły 1, jako kierowcy rezerwowego i testowego Teamu Williamsa to początek kolejnego etapu jego kariery i sukcesów sportowych, za które wszyscy mocno trzymamy kciuki – mówi Wojciech Weiss, prezes Zarządu LOTOS Paliwa.

Witold Pasek, dyrektor ds. marketingu Grupy LOTOS S.A. podkreśla: – Współpraca marki LOTOS z najszybszym polskim kierowcą to przemyślana inwestycja oparta na badaniach sponsoringowych oraz uwzględniająca olbrzymią rozpoznawalność Roberta Kubicy w światowym motorsporcie oraz w Polsce. Podpisana umowa dotyczy wykorzystania wizerunku sportowca i jego zaangażowania w działania promujące produkty i markę LOTOS poprzez wspólne wydarzenia marketingowe, o których spółka będzie informować w stosownym czasie.

Lotos podpisał także umowę z Williamsem, ta umowa dotyczy kwestii technicznych takich jak np. zasady wykorzystywania materiałów czy występowanie w kombinezonie zespołu. Kubica przyznał również, że przez cały ubiegły rok był w kontakcie z Lotosem w sprawie powrotu do ścigania.

Kubica nie wystartuje w tym roku w serii WEC, skupia się tylko na F1. Jego praca to głównie jazda w symulatorze, ma zaplanowane kolejne sesje na najbliższe tygodnie.

***

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS zaopatruje w paliwa blisko 1/3 krajowego rynku. Dzierży też pozycję drugiego spedytora kolejowego w Polsce. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, paliwa lotniczego, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.