Top Ad unit 728 × 90

 

Wyniki 1 dnia testów przed sezonem 2018

Daniel Ricciardo najszybszy pierwszego dnia testów przed sezonem 2018 na Circuit de Catalunya. Bolid RB14 pozwolił Australijczykowi wykręcić najlepszy czas na chwilę przed przerwą w trakcie dnia. Bottas był dwie dziesiętne wolniejszy. Trzeci czas wykręcił Kimi Raikkonen. Ferrari po południu skupiło się głównie na testach pit stopów.

Deszcz pojawił się w drugiej połowie dnia i kierowcy później mogli testować opony przejściowe i deszczowe. Haas i Sauber szybciej skończyły testy, pewnie żeby nie ryzykować rozbicia swoich bolidów. Ricciardo w tym czasie przejechał ponad 100 okrążeń.

Fernando Alonso był piąty w McLarenie, ale przejechał tylko 47 okrążeń, ponieważ już rano odpadło mu koło i dopiero w południe wrócił na tor. Tymczasem silniki Hondy, które teraz trafiły do Toro Rosso przejechały 93 okrążenia bez większych problemów.

Lewis Hamilton spędził popołudnie w W09, ale przejechał tylko 25 okrążeń.

Sirotkin w Williamsie był tylko 23 sekundy za Ricciardo, dlatego jutro po południu na torze zobaczymy Roberta Kubicę.

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.