Tor Wyścigowy Pixers Ring

Pewnie każdy odwiedzający naszą stronę jest fanem motoryzacji. Oglądając wyścigi Formuły 1 czy też inne serie, niejednemu z nas przychodzi myśl, że fajnie by było samemu sprawdzić się na torze. Oczywiście pozostają inne możliwości jak np. gokarty, które są bardziej osiągalne i dostępne dla wszystkich. Tam każdy może spróbować swoich sił, ale niewątpliwie bardziej fascynujące są “prawdziwe wyścigi”, dlatego czasami warto pomyśleć o zabawkach dla dużych chłopców.

W Europie jest wiele miejsc, na których można sprawdzić się w roli kierowcy wyścigowego. W Polsce powoli się to zmienia. Oczywiście na plus. Tor Wyścigowy Pixers Ring znajduje się w okolicach Bolesławca, 50 minut jazdy A4 od Wrocławia. Powstał on na terenie nieczynnego lotniska i czeka na fanów mocnych wrażeń na czterech i dwóch kółkach. Jest to najnowszy obiekt w Polsce i przede wszystkim z bezpiecznym zapleczem. Może na niego wjechać każdy, bez względu na umiejętności. A wygląda on właśnie tak:


Oprócz nitki do jazdy wyścigowej, na torze Pixers Ring znajdziemy mini karting i specjalne odcinki do jazdy bokiem, czyli driftingu. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że nie trzeba spełniać określonych wymagań. Tor jest otwarty dla każdego i można na nim jeździć standardowymi, cywilnymi pojazdami. Ceny są dość korzystne, sprawdzić się można już od 19 PLN.

Opcji cenowych jest wiele, zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. Można wybrać jedną z kart klubowych, a właściciele jako jedyni w Polsce rozliczają za realny czas spędzony na torze. Można także skorzystać z pomocy trenerów personalnych, którzy są w stanie indywidualnie poprawić umiejętności nie tylko sportowej, ale i bezpiecznej jazdy.

Jeśli nie posiadacie odpowiedniego samochodu, to na miejscu czekają sympatyczne fury odziane w odpowiednie kapcie.Do wyboru są: Ford Focus RS, BMW M4, Toyota GT86, Mini S i Tesla. Na wielbicieli klasyki i charakterystycznego pomruku silnika czekać będą takie perełki, jak Ford Mustang z 1964 roku i Dodge Challenger SRT.

Na torze nie musicie jeździć sami, możecie oczywiście zaprosić znajomych. Oprócz tego organizowane są cykliczne eventy dla wszystkich, w tym nielegalne nocne wyścigi Ring Wars oraz Pixers Cup. Nawet jeśli nie czujecie się na siłach do prowadzenia takiego auta, to można po prostu zasiąść na miejscu pasażera z profesjonalnym kierowcą.

Na koniec pozostaje pytanie, co w tym czasie zrobić z dziećmi? Poza torem można coś zjeść, napić się i skorzystać z atrakcji dla najmłodszych (samochodziki, motocykle, trampolina). Tym, którzy nie chcą od razu siadać za kierownicę, udostępnione zostaną symulatory jazdy w salonie VR (wirtualnej rzeczywistości). Ze wszystkich atrakcji można korzystać od poniedziałku do niedzieli.