Składy zespołów na testy 1-2.08 na Węgrzech

Wakacje od Formuły 1 już prawie przed nami. Pozostał jeszcze jeden ważny temat: Test Roberta Kubicy w aktualnym bolidzie Renault. Wiem, że wszyscy już nie mogą się doczekać jak Polak pojawi się na torze. Na pewno na stronie będę starał się prowadzić relacje i jeśli sami będziecie mieli jakieś zdjęcia czy informacje to podsyłajcie je w komentarzach, na maila pwroniecki@f1fanklub.pl, czy na twitterze na @pawelf1 lub @f1fanklub.

Przed zespołami ostatni tegoroczny test w trakcie sezonu. Każdy zespól ogólnie ma cztery dni, a dwa musi przeznaczyć na test młodych kierowców. Spójrzmy więc kogo wybrały poszczególne zespoły:

Renault

Wtorek: Nicholas Latifi
Środa: Robert Kubica

Kierowca F2 Nicholas Latifi sprawdzi bolid Renault pierwszego dnia, zanim odda go Robertowi Kubicy. Chyba nie muszę pisać kim jest Polak? Wieczorem o 21 dziś i jutro stacja Eleven poprowadzi studio, w którym pokazana będzie relacja z testów.

Mercedes

Wtorek: George Russell
Środa: George Russell

Lider mistrzostw GP3 i kierowca programu juniorów Mercedsa George Russell zasiądzie za kierownicą W08. Wcześniej dużo siedział w symulatorze i ma też za sobą prywatny test z Mercedesem i McLarenem.

Ferrari
Wtorek: Sebastian Vettel
Środa: Charles Leclerc

Włosi postanowili podzielić pracę między swojego podstawowego zawodnika, a młodą gwiazdę. Lider mistrzostw Formuły 2 Charles Leclerc należy do akademii młodych kierowców Ferrari. Testował już dla nich rok temu i startował w kilku treningach w zespole Haas.

Red Bull

Wtorek: Max Verstappen
Środa: Pierre Gasly

Max Verstappen sprawdzi Red Bulla pierwszego dnia. Później jego bolid przejmie Pierre Gasly, który od dawna jest kierowcą testowym Red Bulla i Toro Rosso. Wygrał rok temu mistrzostwa GP2 i obecnie ściga się w serii Super Formuła.

Force India

Wtorek: Nikita Mazepin
Środa: Lucas Auer

Kierowca rozwojowy Force India, obecny zawodnik F3 Nikita Mazepin. Rok temu również testował z zespołem na Silverstone. Drugiego dnia kierownicę przejmie od niego Lucas Auer, zawodnik serii DTM, którego wspiera różowy sponsor, czyli BWT.

Williams

Wtorek: Lance Stroll
Środa: Luca Ghiotto

Felipe Massa zrezygnował z powodu choroby nie tylko z niedzielnego Grand Prix, ale też z testowania bolidu Williamsa. Jego obowiązki przejmie Lance Stroll, a drugiego dnia zadebiutuje zawodnik F2, Luca Ghiotto.

Toro Rosso

Wtorek: Sean Gelael
Środa: Daniil Kvyat/Carlos Sainz Jr.

Kierowca F2 Sean Gelael w Bahrajnie testował już dla Toro Rosso, teraz dostał drugą szansę. Podstawowi zawodnicy zespołu podzielą się obowiązkami w środę.

Haas

Wtorek: Santino Ferrucci
Środa: Santino Ferrucci

Haas to kolejny zespół, który całe 2 dni musiał przeznaczyć dla młodego zawodnika. Jest nim Santino Ferrucci, który wcześniej ścigał się w GP3, a na Węgrzech awansował do F2 i tam zostanie do końca sezonu.


McLaren

Wtorek: Stoffel Vandoorne
Środa: Lando Norris

Stoffel Vandoorne poprowadzi MCL32 pierwszego dnia, a później przejmie kierownicę Lando Norris zawodnik F3. To jego pierwszy test w bolidzie F1, ma dopiero 17 lat.

Sauber

Wtorek: Gustav Malja
Środa: Nobuharu Matsushita

W Sauberze dwóch kierowców F2, dla obu to debiut za kierownicą bolidu F1. Jednym z nich jest protegowany Hondy, Nobuharu Matsushita. Pomimo zerwania kontraktu z Japończykami, Sauber postanowił go przetestować.