Top Ad unit 728 × 90

 

Werdykt w sprawie Vettela

Dziś 30 urodziny Sebastiana Vettela i chyba wszyscy fani Formuły 1 z zaciekawieniem śledzili co się wydarzy w związku z zaplanowanym na ten sam dzień spotkaniem trybunału FIA odnośnie kolizji Niemca z Lewisem Hamiltonem w trakcie Grand Prix Azerbejdżanu.

Zadecydowano, że Niemiec już odbył wystarczającą karę w trakcie wyścigu po tym jak kierowca Ferrari wystosował przeprosiny do FIA i zobowiązał się poświęcić swój prywatny czas przez najbliższych dwanaście miesięcy na podjęcie edukacyjnych zajęć podczas różnych mistrzostw i zawodów nad którymi FIA ma swój patronat. Jean Todt podjął również decyzję, aby odsunąć Sebastiana Vettela w bieżącym roku od wszelkich działań promujących bezpieczeństwo.

Vettel powiedział: Lewis mnie zaskoczył i wjechałem w tył jego bolidu. Nie wierzę, że miał złe intencje, a mnie wtedy poniosło.

Szczerze mówiąc wątpię, żeby doszło o dzisiejszego spotkania gdyby nie to, że Sebastian nie chciał się przyznać do swojego błędu zaraz po wyścigu. Przeprosiłby Hamiltona, karę odbył w trakcie wyścigu i pewnie więcej o tym byśmy nie słyszeli, a Vettel mógłby dziś świętować w lepszym nastroju.


Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.