Top Ad unit 728 × 90

 

W przyszłym roku bolidy Formuły 1 z systemem HALO

Nie wiem, czy FIA powoli chce zniszczyć Formułę 1, czy to jest ich główna agenda, ale wczoraj podjęto decyzję o wprowadzeniu systemu ochrony głowy. Nie było w tym nic złego, gdyby to była ostatnio pokazana tarcza. System ten wyglądał najlepiej z wszystkich do tej pory pokazanych.

Niestety FIA postanowiła wprowadzić od sezonu 2018 do Formuły 1 system ochrony kokpitu typu „HALO”. Dlaczego? Testy tarczy na Silverstone były kompletnie nieudane. Sebastian Vettel mocno skrytykował to rozwiązanie ponieważ twierdził, że szyba zniekształcała mu widok i powodowała problemy z prowadzeniem.

HALO było testowane w ostatnich latach i ma głównie chronić głowę kierowcy przed dużymi częściami, które mogą lecieć w jego stronę. Na pewno nie chroni przed przykładowo sprężyną która trafiła Felipe Massę w 2009 roku na Węgrzech.

Dodam, że 9 na 10 zespołów głosowało na spotkaniu przeciwko aueroli, ale FIA i tak wprowadza je ze względów bezpieczeństwa.

Jakie jest wasze zdanie? Myślałem, że w ostatnich latach F1 się zmienia i chce, żeby bolidy lepiej wyglądały. To wygląda jak gwóźdź do trumny.Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.