Renault potwierdza drugi test Kubicy

Wczoraj w trakcie czatu z kibicami Robert Kubica powiedział, że nic nie wie o kolejnym teście z Renault, ale nie powiedział nam chyba całej prawdy.

Polak znowu będzie testował bolid Renault E20 z sezonu 2012. Ten pierwszy test w Walencji miał być tylko sprawdzić, czy Polak może jeździć bolidem. Ten drugi test ma już być konkretnym sprawdzeniem tego, czy jest możliwości powrotu na najwyższy poziom rywalizacji, a tak powiedział szef zespołu Renault Cyril Abiteboul.

"To jest nowa faza w jego osobistej i zawodowej podróży. Jesteśmy dumni z tego, że możemy go wspierać wypożyczając naszą infrastrukturę z Paul Ricard, która jest odpowiednia zarówno dla profesjonalnych jak i amatorskich kierowców. Istnieje jeszcze wiele przeszkód do pokonania, ale on najlepiej wie, że jego osiągi będą zależały od tego czy pewnego dnia powróci jako profesjonalny kierowca."

Test zapewne dlatego odbędzie się na torze Paul Ricard, ponieważ można dowolnie modyfikować i symulować różne układy zakrętów, co pozwoli lepiej sprawdzić obecne możliwości Kubicy. Teraz czekamy na kolejne szczegóły.