Formula 1 zostaje w Eleven na kolejne 2 lata

Przez kolejne dwa lata nic nie zmieni się w transmisjach Formuły 1 w Polsce. Prawdopodobnie plotki dotyczące powrotu Roberta Kubicy do startów sprawiły, że stacja postanowiła jak najszybciej zapewnić sobie prawa do pokazywania Grand Prix przez kolejne dwa sezony. Fani Andrzeja Borowczyka mogą być zawiedzeni ;-)

Grupa ELEVEN SPORTS przedłużyła umowę, dzięki której posiada wyłączne prawa do transmitowania wyścigów Formula 1® na terenie Polski. Pośrednikiem w transakcji była agencja MP & Silva.

Porozumienie umożliwia ELEVEN SPORTS pokazywanie całości zawodów FIA Formula One World Championship™ w sezonach 2018 i 2019, co oznacza, że stacja może nadawać relacje na żywo oraz powtórki wszystkich wyścigów, a także piątkowych i sobotnich treningów i kwalifikacji.

ELEVEN SPORTS pokazuje wyścigi Formula 1® w Polsce już drugi sezon. Na przedłużenie praw wpływ miało, między innymi, bardzo obszerne relacjonowanie tego sportu na antenach kanałów stacji. Oprócz transmisji wszystkich treningów i kwalifikacji, ELEVEN SPORTS oferuje polskim kibicom studio nadawane z miejsc, w których odbywają się zawody, a także wywiady, reportaże i magazyn podsumowujący wydarzenia na torze.

“Formuła 1 jest niezwykłym sportowym spektaklem, pełnym napięcia i emocji. Jesteśmy dumni z pracy, którą wykonaliśmy, aby zgodnie z naszą strategią lokalizacji jak najatrakcyjniej zaprezentować wyścigi polskim widzom”, powiedział Danny Menken, dyrektor zarządzający grupy ELEVEN SPORTS. „Polacy uwielbiają Formułę 1. Cieszymy się zatem, że nadal będziemy mogli podnosić poprzeczkę, jeśli chodzi o sposób pokazywania zawodów. Mając świetny produkt, czyli szybką akcję na torze i produkcję telewizyjną wysokiej jakości, jesteśmy podekscytowani tym, że będziemy kontynuować naszą przygodę z kibicami tego wspaniałego sportu.”

W Polsce kanały Eleven, Eleven Sports i Eleven Extra można oglądać na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych, między innymi u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia Polska, Orange, INEA, TOYA, Netia, Promax oraz w kilkudziesięciu lokalnych telewizjach kablowych. Kanały są dostępne również przez aplikację ELEVEN SPORTS na stronie elevensports.pl, na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS, telewizorach Samsung Smart TV z systemem Tizen oraz w ramach telewizji PLAY NOW. Dzięki umowie o współpracy z Ringier Axel Springer Polska, Grupą WP i Agora SA, niektóre treści zamieszczane są również w serwisach onet.pl, wp.pl i sport.pl.