Top Ad unit 728 × 90

 

Kubica - test bolidu F1

Robert Kubica ma jutro pojechać po raz pierwszy od sześciu lat bolidem Formuły 1. Będzie to Lotus Renault z 2012 roku. Będą to prywatne testy zespołu Renault w Walencji wraz z testowym kierowcą zespołu Siergiejem Sirotkinem.

Polak w tym roku zrezygnował z startów w serii WEC. Następnie testował dwukrotnie bolidy serii GP3.

Prawdopodobnie zespół Renault przygotowuje następcę Jolyona Palmera w osobie Siergieja Sirotkina. Przy okazji na testy załapał się Robert, który chce się sprawdzić tyle lat po wypadku.

O tych testach informację przekazał serwis italiaracing.net

Wyzwanie jest duże. Niestety bolid dosyć stary i nie jest nawet zbliżony jeśli chodzi o przeciążenia do współczesnych konstrukcji.

Dla Polaka będzie to pierwszy powrót do bolidu F1 od 2011 roku. 31 stycznia 2011 odbyła się prezentacja bolidu Renault R31, a później testy na torze w Walencji, gdzie Polak osiągnął najlepszy czas. Kilkanaście dni później Kubica uległ wypadkowi podczas pierwszego odcinka specjalnego rajdu Ronde di Andora, jadąc Škodą Fabią S2000 Evo2 należącą do zespołu DP Autosport. Robert w międzyczasie sprawdzał się w symulatorach F1, ale to nie to samo co wyjazd na tor.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.