Top Ad unit 728 × 90

 

Zmiany w F1 na sezon 2018

Dziś tak jak zapowiadałem odbyło się spotkanie grupy strategicznej. Znamy też jej pierwsze ustalenia.

Po pierwsze zakazane zostaną elementy, które powstały przez wykorzystanie luk w regulaminie na sezon 2017. W przyszłym roku bolidy będą jeszcze ładniejsze. Nie zobaczymy już małych skrzydeł T-wing oraz płetwy rekina.

Fanom od samego początku te elementy się nie podobały, niestety zespoły nie zgodziły się na zrezygnowanie z nich już w tym roku. Do tego wymagana była zgoda wszystkich bez wyjątku.

Jeśli chodzi o inne zmiany, to uzgodniono, że teraz jak wyścig zostanie przerwany czerwoną flagą to zawodnicy wystartują z pól startowych, a nie z za samochodu bezpieczeństwa tak jak ma to miejsce do tej pory.

Wprowadzone zostaną pomiary, których celem będzie wykrycie wykorzystania oleju jako paliwa, zespoły będą mogły używać tylko jednej specyfikacji oleju w trakcie jednego weekendu Grand Prix.

Pirelli będzie mogło testować deszczowe opony na sezon 2018 z wykorzystaniem starszych bolidów i poprzedniego rozmiaru opon.

Prawdopodobnie zostanie też wprowadzona osłona kokpitu. Zrezygnowano jednak z systemu HALO, który był po prostu brzydki. Zamiast niego wykorzystana będzie przezroczysta osłona, podobna do tej zaprezentowanej miesiąc temu kierowcom. Albert Fabrega pozwolił mi udostępnić takie zdjęcia modeli z nowym rozwiązaniem:foto: Albert Fabrega
Jedna zmiana zacznie obowiązywać już od Grand Prix Hiszpanii w przyszłym miesiącu. Numery kierowców na bolidach i ich nazwiska muszą być lepiej widoczne niż ma to miejsce teraz. Moim zdaniem zmiana na plus.

Co waszym zdaniem F1 powinna zmienić? Poza wyrzuceniem DRS-u, powrotem tankowania, Kubicy, silników V10 i Andrzeja Borowczyka?
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.